İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Barack Obama’nın Akıllı Saat Tercihi Fitbit Surge Oldu

Giyilebilir teknoloji denildiğinde hatta daha yakın tabirle akıllı saat denildiğinde akla Apple’ın 2015’e damgasını vuran ve akıllı saat sektörünü yeniden şekillendiren Apple Watch’ı geliyor olabilir. Ancak Barack Obama için bu böyle değil.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, günlük rutin aktiviteleri için sağlıklı kalmasına yardımcı olması için akıllı saat tercihini Apple Watch’dan yana değil Fitbit Surge’den yana kullandı. Jerry Seinfeld’ın online komedi gösterisinde yer alan Barack Obama Fitbit’in akıllı saati ile görüntülendi.

Aslında bu bir sürpriz karar değil. Barack Obama’Nın Fitbit’i tercih etmesinin en önemli sebebi akıllı telefon olarak halen Blackberry kullanıyor olması. Çünkü Apple akıllı saati Apple Watch için iPhone 5 ve üzeri bir iPhone modelini şart koşuyor. Hal böyle olunca Barack Obama’nın bir BlackBerry kullanıcısı olması baz alındığında tercihi Fitbit’ten yana kullanması gayet normal bir karar olarak duruyor.

Fitbit giyen tek kişi Barack Obama değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir sürü insan tercihi Fitbit’ten yana kullanıyorlar. Noel tatili boyunca binlerce insanın Fitbit’i tercih ettiği görüldü. Özellikle Fitbit’in App Store’da iOS için uyumlu uygulaması ile girmesi insanların tercihini doğrudan etkilemiş durumda.