Bazı iPhone ve iPad’lerde iOS 10 OTA Güncellemesi Sonrası Sorunlar Ortaya Çıkabiliyor! [Güncellendi]

5
iOS 10 OTA
blank

Bugün yayınlanan iOS 10 güncellemesini OTA (Over The Air) üzerinden iPhone veya iPad cihazlarına yüklemek isteyen kullanıcılar henüz kaynağı bilinmeyen bir sorunla karşılaşabiliyorlar.

blank

İLGİLİ HABER: iOS 10 Yayınlandı! İşte iOS 10 ile Gelen Tüm Yenilikler

GÜNCELLEME: Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi ve sorunun çözüldüğü belirtiliyor. Sorun yaşayan kullanıcıların Apple Destek üzerinden destek almaları da özellikle belirtiliyor.

Öyle ki sorun ilk planda oldukça geniş çaplı gibi duruyor. Güncellemenin indirilmesi sonrasında cihazlar kullanılamaz hale geliyor ve kurtarma moduna giriyor. Sorunun aslen hangi iPhone veya iPad modellerinde etkinli olduğu şimdilik belirsiz ancak hatrı sayılır bir kullanıcıda sorunun oluştuğunu belirtelim.

Daha önce benzer bir iOS 9 ara güncellemesinde 9.7 inç iPad Pro’lar etkilenmiş ve cihazlar kullanılamaz hale gelerek kurtarma moduna girmişlerdi. Genel olarak bakılacak olursa, şimdiye kadar sorundan şikayetçi olan kullanıcıların çoğunlukla iPhone 6s, iPhone SE ve iPhone 6 cihaz sahipleri olduklarını belirtelim.

Güncellemenin yüklenmesi sırasında ortaya çıkan hata ile cihazlardaki tüm verilerin silindiğini özellikle belirtelim. Her zaman dediğimiz gibi güncellemeyi yedek almadan yapmamanızı öneriyoruz. Eğer ki benzer bir sorunla karşılaşırsanız iTunes ile yazılımı geri yüklemeniz gerekecektir. Yedeğiniz varsa bu yedek ile geri dönüşte yapabilirsiniz. Güncellemeyi henüz cihazına indirmemiş olan kullanıcıların (iPhone veya iPad için model farketmeksizin) iTunes aracılığı ile güncellemeyi yapmalarının kendi çıkarlarına olacağını belirtelim.

blank

5 YORUM

  1. İpad air cihazıma kurdum..tam bir rezillik..klavye hassasiyeti diye birşey yok..klavyeyi mahvetmisler.ayrica kasmayan tablet kasmaya başladı.boyle saçma bir güncelleme politikası olamaz..eski ürünleri yeni yazilimla yavaşlatıp yeni ürünlerin satışını arttırmaya çalışıyorlar. Yazıklar olsun apple sana..illaki jailbreak yapacağız yani.insanlari buna itiyorlar.

  2. 6s plus kurtarma moduna düştü ve itunes ilede çözülemiyor apple destek lede görüştük

  3. Dediğiniz gibi bende de hata oluştu hata kodu. 1671 bir önceki güncellemeye de dönmüyor. Ne yapmam gerekir sizce?

Comments are closed.