İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bazı Yeni MacBook Pro Kullanıcıları Klavye Sorunları Yaşıyorlar!

Apple, 12 inç MacBook ile kelebek mekanizmasının kullanıldığı ilk nesil klavyesini tanıttı ve bu özel klavyeyi 2016’nın sonunda tanıtılan yeni MacBook Pro serisine taşıdı. Maalesef bu yeni klavye mekanizması bazı kullanıcılar için sorunlara yol açmış durumda.

teknik destek

Apple, 2016’nın sonunda tanıttığı (2016 Late) MacBook Pro’ya ikinci nesil kelebek mekanizması getirdi ve giderek artan sayıda kullanıcı için çeşitli çeşitli sorunlar ortaya çıktı. Apple’ın kendi destek forumlarında giderek artan sayıda şikayetler var. Kullanıcılar klavyelerinin tuhaf, yüksek tonlu bir tıklama sesi ve bazı tuşların hiç çalışmadığından yana şikayette bulunuyorlar.

Hatta bir kullanıcı yaşadığı sorunu göstermek için bir video paylaşmış;

Klavyeden gelen garip sesin, özellikle MacBook Pro’nun ısındığı zamanlarda ortaya çıktığı belirtiliyor. Hal böyle olunca sorunun oldukça ilginç olduğu görülüyor diyebiliriz.

Sorundan etkilenen kimi kullanıcı ise problemin kendi kendine çözüldüğünü belirtiyorlar. Sorunun 15 inç MacBook Pro’da yoğunlaştığı gözlemleniyor. Ancak bu 13 inç MacBook Pro’da sorunun yaşanmadığı anlamına gelmiyor.

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. Galtunkaya Galtunkaya 20 Aralık 2017

    Bu sorunu oldukça sıkıcı bir şekilde yaşıyorum
    Anlamsız bir şekilde b ve h tuşlarına basıldığında bb ve hh yazıyor.
    Bu sorun ile ilgili bir görüşünüz varmıdır acaba.

Yorumlar kapatıldı.