İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bazı Yeni MacBook Pro’larda Grafik Sorunları Baş Göstermeye Başladı!

Geçtiğimiz ay başlatılan yeni MacBook Pro modellerinin bazılarında ciddi grafik sorunlarının olduğu görülüyor. Grafik sorunları satın alırken yapılandırılan 15 inç MacBook Pro’da yoğunlaştığı görülüyor. Ancak standart olarak sunulan 13 inç ve 15 inç MacBook Pro kullanıcılarında da sorunun görülebildiğini belirtelim.

teknik destek

MacRumors’un haberine göre Adobe Premiere Pro ve Adobe Media Encoder ile 15 inç MacBook Pro’da video düzenlemesi yapılırken yerleşik olarak sunulan grafik işlemcisi AMD Radeon Pro 460’ın sorunlar yaşattığı gözlemlenmiş.

Bir Apple Store çalışanının sorun yaşayan kullanıcıya verdiği cevap ise, sorunun kaynağının tam olarak donanımsal olabileceği yönünde. Apple’ın konuyla ilgili araştırma yaptığı ve bazı sorunun görüldüğü MacBook Pro sahipleri ile temas kurduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni MacBook Pro kullanıcılarının tek sorunu ise bu değil. Ekranda titreme, tam ekranda anlamsız desenlerin oluşması gibi problemler söz konusu. Oldukça yüksek fiyatlarla satışa sunulan yeni MacBook Pro’larda böylesi anlamsız problemlerin oluşmaya başlası kullanıcılar üzerinde büyük şok yaratmış durumda.

YouTube’da paylaşılan bazı sorunlar;

https://youtu.be/AiYTIfYn5c0

Yine de Apple’ın konuyu titizlikle takip ettiği ve eğer donanımsal bir problem söz konusu ise kısa zaman içerisinde bir değişim programının başlatılacağını söylemek sanıyorum ki yanlış olmayacaktır. Ancak her ne olursa olsun şimdiden konuşmak için oldukça erken.

teknik destek