Şimdi yükleniyor

Beklenmedik Kapanma Sorunu Yaşayan iPhone 6s ve iPhone 6 Kullanıcılarının Dikkatine!

iPhone-6s-iPhone-6-Beklenmedik-Kapanma-Sorunu

Beklenmedik Kapanma Sorunu Yaşayan iPhone 6s ve iPhone 6 Kullanıcılarının Dikkatine!

Son Güncelleme tarihi 24 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Son birkaç aydır, iPhone 6, 6s, 6 Plus ve 6s Plus kullanıcıları cihazlarının beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan bir sorundan şikayetçiler. Bu sorunun, Apple’ın en sonki iOS 10.2.1 güncellemesiyle başarılı bir şekilde çözüldüğü belirtiliyor. iOS 10.2.1 güncellemesi 23 Ocak’ta yayınlandı.

teknik destek

Apple, TechCrunch’a verdiği demeçte, iOS 10.2.1 güncellemesinin iPhone 6s’lerdeki beklenmedik kapanma sorununu cihazların %80’inde, iPhone 6’da ise beklenmedik kapanma sorununun cihazların %70’inde çözdüğünü belirtiyor.

Apple’a göre, iOS 10.2.1 güncellemesi ile çözülen beklenmedik kapanma sorunu, geri çağrılan bazı iPhone 6s’lerda görülen beklenmedik kapanma sorunundan farklı. Çünkü bu iPhone 6s’lerde yaşanılan sorun, pilin üretim aşamasında yaşanılan probleme dayanıyor. Apple, bu iPhone 6s’lerin pillerinin değiştirilmesi gerektiğini belirtiyor. iPhone 6s pil değişim programı ile ilgili tüm detaylara buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

iPhone’lardaki beklenmedik kapanma sorunun sadece iPhone 6s’e münhasır olmadığı yönünde iddialar da var. Çünkü iPhone 6s kullanıcısı kadar iPhone 6 kullanıcılarının da benzer sorundan etkilendiği gerçeği söz konusu. Bu noktada, iPhone 6’lar için de ücretsiz pil değişim programının başlatılacağı konuşulmuştu ama Apple bunu hızlı bir açıklama ile yalanlamıştı.

iOS 10.2.1’in beklenmedik kapanma sorununu çözmesinin ana nedeni ise, Apple’ın bu sürümle iPhone’lardaki güç yönetim sistemini değiştirmesine dayanıyor. Artık enerjiye ihtiyaç duyulmadan gerektiği durumlarda otomatik yeniden başlatma özelliği devreye giriyor. Bu özellik iOS 10.2.1 ile iPhone 6 ve 6s’e verildi ve iOS 10.3 ile iPhone 6s Plus ve 6 Plus’a da eklenecek.

Eğer ki siz de iPhone 6 veya 6s kullanıyorsanız ve beklenmedik kapanma sorunu ile başınız dertte ise, vakit kaybetmeden iOS 10.2.1 sürümüne geçiş yapın.

teknik destek