İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bembeyaz iPhone 7 ve 7 Plus Nasıl Olacak Dersiniz? İşte Cevabı!

Japon internet sitesi Mac Otakara tarafından Kasım ayında yayınlanan bir raporda Apple’ın iPhone 7 serisine altıncı renk seçeneğini, “Bembeyaz” yani “Jet White” renk seçeneği ekleyeceği iddia edilmişti. Henüz şirket böyle bir adım atmadı ama bu iddia bile baya rağbet gördü. Tam da bu noktada Bembeyaz iPhone 7’yi gösteren bir video yayınlandı.

Sonny Dickson’ın paylaştığı videoda bembeyaz kasaya sahip hem bir iPhone 7 hem de bir iPhone 7 Plus’ı tasvir ediliyor. Elbetteki video sadece “nasıl olacağı” göstermek amaçlı olduğu için iPhone 7 Plus’ta bir Apple logosuna yer verilmiş ama iPhone 7’de Apple logosu yer almıyor. Yani videodaki cihazların sahte olduğu bir gerçek.

Benzer bembeyaz iPhone 7 ve 7 Plus kasaları, Alibaba gibi çeşitli açık sitelerde satışa sunulmuş durumda. Bu nedenle videodaki iPhone’ların, yakında çıkacak olan renk seçenekleri ile iPhone modellerini temsil etmekten çok üçüncü taraf kasalara sahip gibi görünüyorlar.

Apple’ın iPhone 7 ve 7 Plus’la sunduğu yeni, siyah ve simsiyah renk seçenekleri oldukça ses getirdi ve ilgi gördü. Eğer şirket bembeyaz renk seçeneği ile 7 ve 7 Plus’ı da sunacak olursa bunun da satışları arttıracak bir adım olacağı açık.

Mac Otakara, Apple’ın bembeyaz iPhone 7’yi ne zaman satışa sunacağını belirtmedi ve tedarik zinciri kaynaklarından edinilen bilgilerin “güvenilmez” olabileceğini söylemişti. Bu nedenle gerçek “Jet White” / “Bembeyaz” iPhone 7’yi görüp görmeyeceğimiz, görürsek de ne zaman göreceğimiz şimdilik belirsiz.