Şimdi yükleniyor

Bilgisayardan kaldırılamayan programı kaldırma

Bilgisayardan kaldirilamayan programi kaldıima

Bilgisayardan kaldırılamayan programı kaldırma

Son Güncelleme tarihi 25 Nisan 2020 by Teknoloji Haber

Windows bilgisayarda kaldırılmayan programı kaldırma için yapabileceğiniz bir kaç önerimiz var. Öncelikle manuel işlem yapmak yerine kalkmayan programları kaldırma programı kullanmak daha mantıklı olabilir. Yetkilendirme sorunu, Windows system’ de yer alması ve arka planda çalışması gibi etkenleri dikkate almak gerekiyor.

teknik destek

Kaldırma programı önerisi

Önerimiz Wise Program Uninstaller ve Revo Uninstaller kullanılması. Kalıcı kaldırma ve zorla kaldırma gibi seçenekleri bulacağınız yazılımlarla sıkıntısız silme işlemi gerçekleşecek.

Gelişen teknoloji ile bilgisayarlar ve telefonlar elimiz ayağımız kadar önemli hâle gelmiştir. Bu aletlerin yararları da zararları da bulunur. Bilgisayar daha gelişmiş bir yapıdadır. Hafızası ve gücü ile çok sayıda işimizi bilgisayardan programlar aracılığı ile kaldırabiliriz. Bir programı internet üzerinden indirdikten sonra işimizi hallederiz.

Ancak bazı programların gereksiz yer işgal ettiğini düşünürüz. Bu programı kaldırmak isterken çoğu kişinin doğru bildiği bir yanlış vardır. Bu yanlış da programın geri dönüşüm kutusuna gidince silindiğini düşünmektir. Bilgisayarlardan programlar çok daha farklı şekilde kaldırılır.

silinmeyen-programlari-silme-2 Bilgisayardan kaldırılamayan programı kaldırma
Bilgisayardan kaldırılamayan programı kaldırma

Programlar nasıl kaldırılır?

Bilgisayardan kaldırılamayan programları kaldırma işlemini yapmak mümkündür. Bazı uygulama kaldırma programları da mevcuttur ancak bu programlar ücretlidir. Bilgisayarımızdaki programlar ve özellikleri kısmından ücretsiz kaldırmak mümkündür.

Şu sıra izlenmelidir:

  • Önce başlata tıklanır ve ardından çalıştır menüsü açılır.
  • Bu menüye “regedit” yazılır ve aratılır.
  • Regedit penceresinde “hkey_local_machine” dosyasına girmeniz gerekir.
  • Bu klasörün içindeki “software” klasörüne girilir.
  • Daha sonra sırası ile microsoft, windows ve current version klasörlerine girilir.
  • Current version klasörünün içindeki uninstall klasörüne giriniz ve kaldıramadığınız programı buradan siliniz.

Bu silme işleminin ardından program bilgisayarınızdan kaldırılır. Ancak bir programı silmeden önce o programın ne işe yaradığını bilmek son derece önemlidir. Çünkü sildiğiniz program bilgisayarın çalışmasını sağlıyor olabilir. Eğer böyleyse ve silerseniz bilgisayarınızın çalışması sekteye uğrar.

teknik destek