Bir Android Kullanıcısı Neden iPhone’a Geçiş Yapmalı? Cevabını Apple Veriyor!

iPhone

Apple bugün, Android kullanıcılarının iPhone’a geçiş yapmalarını teşvik etmeyi amaçlayan, iPhone’un özelliklerini vurgulayan ve bir Android cihazından bir iPhone’a geçmenin ne kadar basit olduğunu açıkça belirten daha basit bir Sıkça Sorular Sorular (S.S.S) tarzı web sayfasını yayına aldı (sayfa henüz Türkçe dilde kullanılamıyor ancak çok yakında Türkçe dil desteğine kavuşacaktır).

teknik destek

Apple, daha önce Android cihazlarından bir iPhone’a gelen kullanıcılara özel bir web sayfasına sahipti ancak bu sayfada iPhone’un kendisi hakkında daha az bilgi yer alıyordu. Öncelikle Android kullanıcılarına rehber, ileti geçmişi, fotoğraflar ve diğer öğeleri aktarmasına yardımcı olan özel bir uygulama olan “iOS’e Taşı / Move to iOS” bu sayfada vurgulanıyordu.

Yeni web sayfasında da, “iOS’e Taşı / Move to iOS” adlı bölümde bu uygulama yer alırken, Apple kullanıcıları, ödeme politikası, gizlilik politikası, Mesajlar uygulaması ve çevreye olan bağlılığı hakkında bilgilerle birlikte iPhone kullanıcılarının fotoğraf makinesi ve işlemcisi ile ilgili detaylarıyla Android kullanıcılarını cezbetmeye çalışıyor. Ve en önemlisi ise Apple Destek ile kullanıcıların cezbedilmesi hedefleniyor.

Akıllı animasyonları ve basit bir tasarımıyla gezinimi kolaylaştıran web sayfası, iPhone karşılaştırma çizelgesi, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE’yi iPhone satın almak için doğrudan bağlantılar ile son buluyor.

Ekran Resmi 2017-05-22 23.27.19

Apple, neredeyse her kazanç çağrısında şirketin CEO’su Tim Cook’un kapsadığı bir Android cihazından iPhone’a geçiş yapan kullanıcı sayısını görmeye ve bunu vurgulamaya devam ediyor.

Ayrıca Apple, paylaştığı yeni videolarla başlattığı bu geçiş sürecini hareketlendirmeyi hedefliyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.