Bir Apple Çalışanının Bayan Müşterinin Mahrem Fotoğraflarını Çaldığı İddiası

img_0890

Apple müşterisi olmanın en büyük avantajlarından birisi iPhone, iPad veya Mac cihazınızda sorun olduğunda herhangi bir Apple perakende mağazasından profesyonel yardım alabilmenizdir. Fakat ne yazıkki Avusturalya’da Brisbane Apple Store’da hoş olmayan bir durum yaşandı.

teknik destek

BBC’ye göre mağaza çalışanlarından birisi bir bayan müşterinin mahrem fotoğraflarını çalarken yakalandı. Dahası bu çalışan, müşterinin samimi fotoğraflarını çekti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Apple sözcüsü, Apple’ın her müşteriye eşit ve saygı çerçevesinde yaklaştığını, aksi davranışlara kesinlikle tahammülü olmadığını söyledi. Apple’ın gizlilik politikası ve müşteri ilişkileri konusunda mağaza çalışanları ile bir araya geldiklerini belirtti.

İlginçtir ki, Apple mağazasında çalışanların o bayan müşteri ile ilgili böyle bir davranış içine girdiklerine dair herhangi bir kanıt bulunamadı. Sözcü açıklamalarına bugüne kadar yaptıkları soruşturmalara dayanarak bir bayan müşterinin fotoğraflarının çalındığına dair hiç bir bulguya rastlanmadığını söyleyerek devam etti.

Apple, bu konuda gerçekten her zaman müşterinin tarafında olan bir firma. Böyle bir durum yaşanırsa çalışanın işine son vereceği muhakkak. Umarız söz konusu bir durumla hiç bir Apple müşterisi karşı karşıya gelmez.

müşteri hizmetleri