Bir Grup Türk Bilgisayar Korsanı, 200 Milyon iCloud Hesabına Erişimlerinin Olduğunu İddia Ediyor!

iOS Hack

Kendilerini “Turkish Crime Family” olarak tanımlayan bir grup bilgisayar korsanı, en az 200 milyon iCloud hesabına erişim yetkilerinin olduğunu iddia ederek, Apple’ın herhangi bir veri kaybı yaşamaması için önümüzdeki ayın başında kendilerine para ödemesini talep ediyorlar.

teknik destek

Türk korsanlar, Apple’ın kendilerine Bitcoin/Ethereum ile 75.000 dolar veya 100.000 dolar değerindeki iTunes hediye kartları ile ödeme yapmasını istiyorlar. Tam da bu noktada grup, tekliflerinin Apple tarafından reddedilmesi durumunda bir dizi iCloud hesabını sıfırlayacaklarını/sileceklerini ve binlerce hatta milyonlarca iCloud kullanıcısının mağdur olacağını belirtiyorlar.

Türk korsanların, Apple’ın güvenlik ekibi ile iletişime geçtiği ve kendilerine ellerinde bulunan bazı iCloud hesabına ait ekran görüntülerini aktardıkları da gelen bilgiler arasında. Hatta bir iCloud hesabını uzaktan erişim ile sildiklerini gösteren bir videoyu YouTube’da yayınladıkları da iddia ediliyor.

Korsanların, Apple’a sundukları ekran görüntüleri gerçek mi ve bu durum Apple tarafından doğrulandı mı bu bilinmiyor ancak Apple’ın güvenlik ekibinin bir üyesinin yaptığı açıklama ile, şirketin kanunların çiğnenmesi için siber suçluları ödüllendirmediği ve Türk korsanlarının taleplerini karşılamayacaklarını aktardığı belirtiliyor.

Ayrıca edinilen bilgilere göre Apple, bilgisayar korsanlarının sahip olduğu veri kümesinin bir örneğini görmek istediği ancak bilgisayar korsanları Apple’ın bu talebini geri çevirdikleri aktarılıyor. Bu şekilde tehditin Apple’ın gözünde gerçeklik payının kalmadığı da uzmanlar tarafından doğrulanıyor.

Elbetteki tüm bu bilgiler Apple tarafından doğrulanmış değil ve şirket tarafından konuyla ilgili henüz bir resmi açıklama yapıladı. Ancak Turkish Crime Family grubu oldukça iddialılar ve Apple ile 7 Nisan’da görüşeceklerini Twitter’dan duyuruyorlar.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.