İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir İlk! Apple Watch için Jailbreak

Apple tarafından uygulanan tüm engellere karşın yazılımları kırmaya çalışan Jailbreak toplulukları bulunuyor. Tihmstar adındaki geliştirici bu toplulukların bir parçası ve Apple Watch için Jailbreak aracı geliştirdi!

Geliştiricinin sunduğu Jailbreak aracı Apple Watch için bir ilk oldu. Series 3 modelleri için geliştiricileri hedefleyen bir Jailbreak aracı geliştirdiğini duyuran Tihmstar, aracın henüz gündelik kullanıcılar için bir anlamı olmadığını fakat potansiyel olarak dikkat çektiğini de belirtiyor.

Apple Watch için Jailbreak

Bahsi geçen Jailbreak aracı, Apple Watch Series 3 ve watchOS 4.1 ile uyumlu olarak çalışıyor. Aracı ufak kod güncellemeleri ile eski Apple Watch modellerine ve watchOS sürümlerine uygun hale getirmek de mümkün gözüküyor.

Jailbreak aracı halka açık olarak paylaşılmadı, geliştirici ilk önce Apple Watch’ın kullandığı işletim sistemi olan watchOS’u derinlemesine incelemek istiyor. Henüz bu aracı cihazınıza kurduğunuzda Cydia kullanamıyor veya Jailbreak geliştirmelerine erişim kazanmıyorsunuz. Yalnızca ilerleyen süreçte watchOS için paylaşılabilecek olan bir Jailbreak aracı sayesinde arayüz ayarlamalar, farklı modifikasyonlar ve özel saat kadranlarının cihaza yüklenmesinin önü açılabilir.

Apple Watch için Jailbreak aracına bakmak isterseniz GitHub bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz. Bu kodların sıradan kullanıcılara hitap etmediğini tekrar hatırlatalım.