İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Sonraki Apple Özel Etkinliği Ne Zaman? iPhone 8 Ne Zaman Tanıtılacak?

Apple’ın gelecek nesil ürünü, önce dedikodular, sonra söylentiler ve ardından sızıntılarla gündeme gelir ki bu yılın en çok konuşulan gelecek nesil Apple ürünü ise şüphesiz iPhone 8 oldu.

teknik destek

iPhone 8’i yine sızıntılarla ve söylentilerle iPhone 7s ve 7s Plus takip etti. Öteki tarafta ise, bu ürünlere kıyasla daha hafif söylentiler ve dedikodularla Apple Watch Series 3 ve 4K Apple TV takip etti.

Zaten şirketin bu yılki Eylül özel etkinliğinde “S” serisi iPhone 7’yi tanıtacağı kesin ancak iPhone’un 10. yıldönümüne binaen Apple’ın bu yıla özel bir ilki gerçekleştireceği ve üç iPhone modelini tanıtılacağı iddiası kısa sürede somut olarak gün yüzüne çıktı; iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte özel, premium bir iPhone modelinin daha tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın arka planda yaptığı çalışmalarda bu özel iPhone’u için “iPhone 8” kod adını kullanması ise onu hep iPhone 8 olarak anmamıza sebep oldu. Her ne kadar bu isimle gelip gelmeyeceği kesin olmasa da iPhone 7s ve 7s Plus’a iPhone 8’in eşlik etmesini bekliyoruz diyebiliriz.

Diğer ürünlere baktığımız zaman ise, kendi LTE modemine sahip Apple Watch Series 3’ün bu yılki Eylül özel etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Apple TV tarafındaysa, 4K aktarım özelliğine sahip 5. nesil Apple TV’nin tanıtılması öngörülüyor.

Elbetteki her Apple özel etkinliğinin oldukça hareketli, yenilikçi adımlarla dolu oldukça özel olduğu bir gerçek ve bu yılki etkinliğinde benzer şekilde geçmesi bekleniyor ama ne zaman? Her ne kadar yazımızın başında “12 Eylül Salı” günü desekte bu resmi bir tarih değil. Apple tarafından etkinliğe dair herhangi bir açıklama yapılmadı ve pek çok güvenilir kaynağın önceki etkinlik tarihlerini de referans alarak bu tarihi işaret etmesi etkinliğin 12 Eylül’de gerçekleşeceği yönündeki inancı artırdı.

Apple’ın 2017 mali yılı 4. çeyreğini tamamlamadan (30 Eylül 2017’de tamamlanıyor) önce yeni nesil iPhone modellerini ve diğer ürünlerini tanıtmak istemesi oldukça normal ve bu nedenle 12 Eylül Salı günü etkinlik için geçerli bir tarih gibi görünüyor.

Elbetteki Apple’ın etkinliği için resmi tarihi duyuracağı güne kadar 12 Eylül’ün kesin olarak görülmemesi gerekiyor. Şirket tarafından duyuru yapıldığında her zaman olduğu gibi, bunu ilk olarak AppleFoni aracılığıyla öğrenebileceksiniz.

müşteri hizmetleri