İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BlackBerry Battı Dediler, Açıklama Geldi: “İyi Hissediyoruz”!

BlackBerry, geçtiğimiz yıl dünya genelinde 850.000 adet satış rakamlarıyla herkesi şaşırttı. Şirket konu hakkında yaptığı açıklamayla bu durumdan gayet memnun olduğunu dile getirdi.

teknik destek

BlackBerry yetkililerinden olan Francois Mahieu’nun MWC 2018 etkinliği sırasında yapmış olduğu açıklamaya göre, teknoloji dünyası büyük bir şok yaşadı. Yetkili açıklamasında, “Görevimizi başarıyla tamamladığımızı düşünüyoruz.” dedi. Bu sözlerden sonra geçtiğimiz yıl elde ettikleri 850 Bin adet satış rakamlarıyla kendileri tatminkar olduğu bir gerçek.

Sözlerine devam eden yetkili ise, hedeflerin Apple gibi devlerin olmadığı ve onlardan pay almanın ciddi anlamda zorluğunu öne serdi. Amaçlarının ise sadece pazardaki paydan %3-5 oranında olduğunu ifade etti.

Her ne kadar böyle bir açıklamada bulunmuş olsa bile, bu şekilde bir rakama ulaşılabilmesi için en az yıllık 10 milyon adet telefon satışı yapmaları gerekiyor. Buda elde ettikleri rakama bakıldığında bir hayli zor görünüyor.

BlackBerry’nin bu yolda başarılı olabilmesi için bir kere fikrini tam anlamıyla değiştirmesi gerekiyor. Çünkü yeni model akıllı telefonlar artık son teknolojilerle üretilirken, şirketin bu konuda geri kaldığı bir gerçek. Yapılması gereken ise kullanıcıya üst seviye bir telefon sunarken, fiyat konusunda ekonomik davranması.

Çünkü şuan pazarda yüksek fiyatlı telefonlar artık pek satış yapmıyor. Sebebi ise kullanıcılar yüksek fiyattan dolayı elindeki telefonları kullanmaya devam ediyor. Uygun fiyatlı üst segment bir cihaz piyasaya sürüldüğü taktirde, güzel satış rakamlarını yakalayabilir.

teknik destek