İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BMW İ8 Roadster 2019’un Fiyatı Açıklandı

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan araçlar içerisinde en fazla dikkat çeken araçlardan birisinin BMW İ8 Roadster 2019 olduğunu görüyoruz. Fuarda yer alan araçlar sadece fuar kapsamında değil aynı zamanda elektrikli araç teknolojisi alanında da önemli bir yere sahip olmayı başardılar. Araçların hem özellikleri hem de tasarımları son derece başarılıydı.

BMW İ8 Roadster 2019 Özellikleri

BMW, İ8 Roadster 2019 model aracını müşterilerine sunarken turbo motor eşliğinde sunmaktadır. Araçlarda standart turbo motorların yanı sıra elektrikli motorlar da yer almaktadır. Aracın elektrikli motoru 143 beygir güç üretiyor. Elektrikli motor ana motoru destekleme görevindeyken aynı zamanda tek başına da kullanılabiliyor. Eğer sürücüler elektrikli motoru tek başına kullanmak isterlerde maksimum menzil mesafesi 55 km, maksimum hızı ise 105 kilometredir. Benzinli motur ise 3 silindir ve 1.5 litre olarak karşımıza çıkmaktadır. Turbo motorların her ne kadar hacmi küçük olsa da 231 beygir güç üretimi yaptığını görüyoruz. Maksimum hız ise 250 km’dir.

BMW İ8 Roadster Fiyatı

BMW, İ8 Roadster 2019 model aracının sahip olduğu bütün bu özelliklerle beraber 163 bin Dolar olduğunu belirtti. Bu rakam ilk bakıldığı zaman çok yüksek gibi durmuyor olabilir. Fakat aradaki kur farkı ve ülkemizdeki vergileri eklediğimiz zaman satış fiyatının 1 milyon TL’ye kadar çıkabileceğini görüyoruz. Aracın ülkemizdeki satış fiyatı henüz açıklanmadı.