İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Akşam ki Apple’ın Özel Etkinliğinde Beklenen 4 Muhtemel Şey

Apple bu akşam, Türkiye saati ile 19:00’da özel bir erkinlik düzenleyecek. Etkinliğin tarihinin netleşmesinden etkinlikte gerçekleşecek olaylar üzerine pek çok iddia ortaya atıldı ve o iddialar dahilinde bu akşam gerçekleştirilecek olan etkinlikle her şey resmiyet kazanmış olacak.

teknik destek

Apple geçen yıl ki özel Mart etkinliğinde en kişisel teknolojik cihazı Apple Watch’ı tanıtmış ve kullanıcılarından tam puan almıştı. Bu yılda Apple’dan bu yönden bir performans bekleniyor.

İşte bu akşam ki etkinlikte beklenen 4 muhtemel şey.

#1 iPhone SE

Apple’ın 4 inç ekranlı iPhone kullanıcılarını hedefleyerek yeni bir 4 inç ekranlı iPhone’unu tanıtması bekleniyor. iPhone 6 ve iPhone 5s arasında bir tasarımda olması beklenen yeni iPhone’un ayrıca mat kenarlı olacağı şimdiye kadarki yayınlanan raporlarda yer almıştı.

Öyle ki iPhone 5s’in donanım olarak yükseltilmiş bir eş versiyonunu bu akşam görebiliriz. Tıpkı iPhone 6s’de yer alan yerleşik M9 hareket yardımcısı çip ile birlikte A9 işlemci, yüksek çözünürlüklü kamera ve Live Photos desteği ile yeni iPhone’un gelmesi bekleniyor.

Elbette ki yeni iPhone bir iPhone 6s’e göre pek çok özellikten de muaf olacak. başta 3D Touch ve ön kamera için yer alan retina flaş cihaz üzerinde yer almayacak özelliklerden sadece birkaçı.

Renk seçeneği olarak iPhone 5/5s’in aksine yeni iPhone’un rose altın renk seçeneği ile gelmesi söz konusu. Ek olarak 16 GB ve 64 GB depolama seçenekleri ile geleceği de yine beklenenler arasında.

#2 9.7 inç iPad Pro

Apple geçen sonbaharda dev ekranlı, 12.9 inç iPad Pro’yu tanıtmıştı. Bir tablette yer alması şimdiye kadar mümkün olmayan pek çok donanımsal özelliğe yer veren Apple bu yönden iPad Pro ile pek çok bilgisayarın yapamadığını yapabilme noktasında bir başarı elde etmiş oldu.

 O günden bu yana Apple’ın iPad Air serisinde bir sessizliğe gömülmüş olması etkinlikte sahneye yeni iPad Air 3 ile çıkacağını düşüdürse de bunun böyle olmasığı bir süredir konuşuluyor. Apple bu özel etkinliğinde sahneye 12.9 inç ekranlı iPad Pro’nun bir küçük formatı ile yeni 9.7 inç iPad Pro ile çıkacak.

Dört stereo hoparlör, A9X işlemci, yüksek RAM miktarı ile gelecek olan yeni iPad modelinin kabaca beklenen bir iPad Air 3’e göre daha tatmin edici olacağını belirtelim.

Ayrıca yeni iPad modelinin Smart Connector ile birlikte Smart Keyboard ve Apple Pencil desteği ile gelmesi bekleniyor.

Yeni iPad Pro modelinin 32 ve 128 GB depolama seçenekleri ile geleceği de tahmin edilenler arasında.

#3 Yeni Apple Watch Kayışları

Apple etkinlikte sahneye yeni nesil Apple Watch ile çıkmayacak ancak mevcut Apple Watch için ek kayışları tanıtacak. Apple Watch Sport ve daha fazla model için yükseltilmiş, yenilenmiş ve tamamen yeni kayışların tanıtılacağı düşünülüyor.

#4 Yeni Yazılım Güncellemeleri (iOS 9.3, OS X 10.11.4, tvOS 9.2, watchOS 2.2)

Apple bugün etkinlik sonrasında yeni yazılım güncellemlerini kullanıma sunacak. Uzun zamandır testleri devam eden yeni yazılım güncellemelerinin beraberinde pek çok özelliği, performans iyileştirmelerini, hata düzeltmelerini ve güvenlik yükseltmelerini getireceklerini belirtelim.

müşteri hizmetleri