İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Aksesuar ile iPhone’u Şarj Ederken Kulaklıkla Müzik Dinlemek Mümkün!

iPhone 7 ile başlayan büyük değişim iPhone 8 ve iPhone X ile devam ediyor ve gelecekte de devam edecek gibi duruyor. Apple, 3.5mm standart kulaklık girişini iPhone’larından kaldırarak büyük tartışa yaratacak bir değişimi başlatalı bir yıl oldu ve şirketin bu kararının ardında durduğu görülüyor.

teknik destek

3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması Apple’ın ve bir bakıma kullanıcıların işine yaradı. iPhone’ların iç hacminde daha fazla boşluğun oluşması ile Apple ilk olarak su geçirmeyen yapıdaki iPhone’lara geçiş yaptı. Bu pek çok kullanıcı için çok önemli bir gelişme oldu.

Standart kulaklık girişinin kaldırılmasıyla, lightning şarj girişi ile kulaklık girişi birleştirildi ve ilginç bir sorun ortaya çıktı; kulaklıkla müzik dinlerken iPhone’u şarj etmek mümkün değildi. Her ne kadar iPhone 8 ve iPhone X’e gelen kablosuz şarj özelliği ve AirPods sayesinde bu sorun kısmen çözülmüş olsada aslında etkileri halen devam ediyor.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için pek çok aksesuar üreticisi özel aksesuarlarını piyasaya sürdüler ancak bunların içinden sıyrılan bir marka Apple’ın da gücünü ardına alarak Apple Online Store’a ve Apple Store’lara giriş yaptı.

Belkin, Lightning Audio + Charge Rockstar aksesuarını 140 TL’ye satışa sunmuş durumda. Şu anda Apple Online Store üzerinden bu özel aksesuarı satın alabilirsiniz (Satın Almak için Buraya Tıklayabilirsiniz).

iPhone Kulaklık ve Şarj Girişi Aksesuar

Belkin Lightning Audio + Charge Rockstar aksesuarı ile iPhone’unuzu veya iPad’inizi şarj ederken aynı zamanda kulaklıkla müzik dinleyebilirsiniz. 140 TL çoğu kullanıcıya göre pahalı bir fiyat olsa da, aygıtların şarj yardımcısı aksesuarların can ve mal güvenliği için lisanslı ürünler olmasının önemi artık bilinen bir gerçek.

teknik destek