İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Gizli iOS 10 Özellikleri iPhone Kullanma Şeklinizi Değiştirecek

Aslen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile hayatımıza giren iOS 10 halen oldukça taze bir mobil işletim sistemi. İlk günden beri iOS 10’u kullanıyor olsanızda emin olun onun hakkında bilmediğiniz pek çok şey var. 10.1 sürümü ile de bazı ek geliştirmelerin gelmesiyle daha da kullanılabilir hale gelen iOS 10’un hala pek çok gizli özelliği gün yüzüne çıkmış değil.

teknik destek

iOS 10’un bazı gizli özelliklerini bugün sizlerle paylaşarak iPhone kullanım şeklinizi değiştirmeyi hedeflediğimizi belirtelim. Ki gerçekten de paylaşacağımız iOS 10 ipuçları ve püf noktaları ile iPhone deneyiminizi yükselteceksiniz.

Şimdi gelin bazı gizli iOS 10 özelliklerine bakalım;

  • Mesajlar uygulamasında herhangi bir iletiye çift dokunma yerine uzun dokunarak hızlı bir şekilde hazır mesajlarınızdan istediğinizi seçip, gönderebilirsiniz.
  • Mail uygulamasında taslak e-postalarına hızlı bir şekilde ulaşmak için Mail uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan yeni ileti ikonuna bir süre basılı tutun.
  • Ana ekranınızdaki klasör içerisinde pek çok uygulama varsa ve bu uygulamalardan hangisine bildirim geldiğini görmek istiyorsanız klasöre sertçe dokunun ve 3D Touch yeteneği sayesinde hangi uygulama için bildirim var görün.
  • Kilidi açmadan kilit ekranındaki herhangi bir mesaja cevap vermek için mesaj bildirimine sertçe basın.
  • Safari’de en son kapatılan sekmeleri görmek için Safari uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan sekmeler ikonuna dokunun. Gelen sekme ekranından alt tarafta ortada yer alan “+” ikonuna uzun süre ile dokunun ve son kapatılan sekmeleri görün.

Elbetteki her geçen gün ortaya çıkan pek çok gizli iOS 10 ve genel olarak iOS temeline dayalı özellikler mevcut. Bunları sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

teknik destek

Bir yorum

  1. Barış Barış 24 Aralık 2017

    Çok teşekkürler

Yorumlar kapatıldı.