İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Sefer de iPhone 6s Plus’lar Patladı

Samsung, batarya sorunu nedeniyle patlamaya neden olan Galaxy Note 7 üretimini geçici olarak durdurdu. Note 7 kadar sayıca fazla olmasa da iPhone 6s Plus ile ilgili de patlama haberleri gelmeye başladı.

teknik destek

iPhone 6s Plus ile ilgili gelen iki patlama haberi kafalarda iPhone 6s serisinde sorun olabileceği düşüncesini oluşturuyor. Konu ile ilgili ilk rapor Yvette Estrada’dan geldi. Eatrada, gece yarısı telefonun durduk yere yanmaya başladığını ve kocasının telefonu lavabonun içine atmasıyla büyük bir tehlikeden kurtulduklarını söylüyor.

Olaydan sonra Apple ile görüşen Estrada, Apple’dan ücretsiz cihaz değişimi ve ücretsiz şarj cihazı hakkı kazandı. Apple eğer iPhone 7 almak isterse üzerine ücret ödemesi gerektiğini belirtti.

img_0823

İkinci rapor da bir öğrenciden geldi. Arka cebinde iPhone 6s Plus bulunan Darin Hlavaty adlı öğrenci telefonunun birden bire alev aldığını söylüyor. Öğrenci bu olayı yara almadan atlattı.

Geçen hafta kutusunda patlayan iPhone 7 ile gündeme gelen Apple, yanan iPhone 6s Plus’lar ile ilgili araştırma başlattı.

teknik destek