İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Sonbaharda, Geliştirilmiş Pil Ömrü ile Apple Watch 3 Geliyor

Apple’ın 3. nesil Apple Watch’u, 2017’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Çin kaynaklı yeni bir rapora göre, şirket yeni nesil Apple Watch ile pil ömrünü ve genel performansı artırmaya odaklanacak.

teknik destek

Economic Daily News (EDN) Salı günü, giyilebilir cihazın bir sonraki jenerasyonunun Apple’ın birinci ve ikinci nesil akıllı saatinin üretiminden sorumlu olan Tayvan merkezli Quanta tarafından üretileceğini iddia etti.

Sızdırılan bir belgede, Quanta’nın planları yer alıyor ve pil ömrünü arttırmanın şirket için “ana görev” olduğu belirtiliyor. Belgede genel performans iyileştirmelerinin yapılacağı ama diğer bileşenler için pek fazla değişiklik görülmeyeceği yer alıyor. Quanta, rapor hakkında “piyasa spekülasyonu” diyerek yorum yapmayı reddetti.

İddialar, Apple’ın 3. nesil Apple Watch’un tanıtım zamanının bu yılki iPhone 8’e eşlik edeceğini gösteriyor.

Daha önceki raporlarda, Apple’ın birinci ve ikinci nesil modellere dahil edemediği daha gelişmiş sensörleri üçüncü nesil modeline dahil edeceği ve ilk önemli tasarım değişikliklerini getireceği öne sürülmüştü. Ancak bu artık reddedilip, kabul edilmiyor.

Diğer söylentiler ise, pil ömrü endişeleri yüzünden hücresel bağlantı özelliğinin dahil edilmediği Apple Watch Series 2’ye göre Apple Watch Series 3’te işlerin değişeceğini gösteriyor. Ayrıca, mevcut Apple Watch ekranlarından daha ince ve daha hafif olan, geliştirilmiş renk gamı ​​ve parlaklık sunan mikro LED ekranlara potansiyel bir geçiş yapılması bekleniyor.

Apple’ın kalp hızı ve benzersiz kardiyo ritimleri ile bir kullanıcının kimliğini belirleme olanağı da dahil olmak üzere, Apple Watch’un gelecekteki sürümleri için diğer potansiyel değişiklikleri görülmekte. Gelecek modellerde, potansiyel olarak haptic geri bildirim Apple Watch kayışlarına entegre edilebilir, diğer bileşenler için iç alan bu şekilde arttırabilir ve daha ince bir gövde tasarımına geçiş yapılabilir.

teknik destek