Şimdi yükleniyor

Bu Yıl Tanıtılacak Olan Tüm iPhone Modellerinde Kablosuz Şarj Özelliği Yer Alacak

iPhone_8

Bu Yıl Tanıtılacak Olan Tüm iPhone Modellerinde Kablosuz Şarj Özelliği Yer Alacak

Son Güncelleme tarihi 10 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın bu yıl, iPhone 7s, iPhone 7s Plus ile birlikte premium model olarak adlandırılan ve iPhone’un 10. yıldönümüne özel olarak sunacağı iPhone 8‘le ilgili iddialar dur durak bilmiyor. Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, bu yıl tanıtılacak olan bu üç iPhone modelinin de kablosuz şarj özelliğinin yer alacağını iddia etti.

teknik destek

Kuo, kablosuz şarj özelliğinin, akıllı telefonlarda cihaz sıcaklığını arttırdığını söylüyor. Dolayısıyla, OLED ekranlı ve cam gövdeli söylentilerle gündemde olan iPhone 8’in, aşırı ısınmaya karşı cihazın arızalanmasını önlemek için ek, yeni bir 3D Touch modülüne sahip olması bekleniyor.

iPhone 8’de yer alacak olan bu ek modül, kullanıcılar tarafında farketilmeyecek ve 3D Touch sensörünün sıcaklık değişimine karşı duyarlılığının değişmesi önlenmiş olacak. Yeni 3D Touch modülünün 5 dolar veya daha fazla maliyeti olacak ve doğal olarak cihazın satış fiyatına etki edecek. Zaten son veriler ışığında, üst düzey bir iPhone modeli olması beklenen iPhone 8’in ABD satış fiyatının 1.000 doların üstünde olması öngörülüyor.

Analist, Apple’ın bu yıl hiç yapılmamışı yapacağını ve 4.7 inç iPhone 7s, 5.5 inç iPhone 7s‘de  7ve 7 Plus’a göre üst düzey yeniliklere gideceğini söylüyor. iPhone 7s ve 7s Plus‘ta şirketin alüminyum gövde yerine cam kaplama bir gövdeye yer vereceğini ve kablosuz şarj özelliğinin bu cihazlara da dahil edileceğini belirtiyor.

Kablosuz şarj özelliğinin uzun menzilli veya endüktif teknolojiye (şarj pedi ile şarj etmek gibi) dayanıp dayanmadığı işi şimdilik belirsiz.

teknik destek