İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Yıl Tanıtılacak Olan Yeni iMac’lerde Intel’in 8. Nesil Coffee Lake Çipleri Yer Alabilir!

Intel, Ocak2 018 yerine 2017 yılının Ağustos ayında 14 nanometre üretim teknolojisi kullanılarak üretilen Coffee Lake işlemlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. DigiTimes’a göre Intel, AMD’nin Ryzen 7 ve Ryzen 5 işlemcilerine artan taleple rekabet etmek için en yeni nesil çiplerinin piyasaya sürülme tarihini geriye çekti.

teknik destek

Habere göre, Intel’in birkaç K serisi Core i3, i5 ve i7 işlemcilerini Ağustos ayından itibaren Z370 yonga setleriyle birlikte piyasaya süreceği belirtiliyor. Ek CPU’lar ise 2017’nin sonunda veya 2018’in başında gelecek.

Intel ayrıca, 30 Mayıs – 3 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan Computex 2017’de Skylake-X ve Kaby Lake-X işlemcileri ile Basin Falls platformunu ilk planlamadan iki ay daha erken tanıtmayı planlıyor.

Intel’in Skylake-X serisinde 6, 8 ve 10 çekirdekli 140W işlemciler bulunurken, Kaby Lake X-Serisinde 112W dört çekirdekli işlemci bulunuyor. Intel ayrıca, Ağustos ayında 12 çekirdekli bir Skylake-X işlemcisi de çıkarmayı planlıyor. Intel’in Basin Falls platformu, gelecekteki Mac Pro makinelerinde ve söylentilere göre yüksek kaliteli sunucu sınıfı iMac’de kullanılabilir.

Apple makineleri için uygun olan Coffee Lake işlemcileri, başlangıçta 2018 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecekti ancak Intel’in zaman çizelgesini güncellediği söylentisi doğruysa, yeni işlemciler 2017’nin sonunda veya 2018’in başında piyasaya sürebilir.

Coffee Lake işlemcileri Intel’in 14 nanometre üretim süresi kullanılarak imal edildi ve Broadwell, Skylake ve Kaby Lake’den sonra bu mimariyi kullanan dördüncü işlemci ailesi olacak.

Apple’ın Kaby Lake işlemcileri kullanması muhtemel yeni iMac’ler de dahil olmak üzere 2017’de yapılacak yeni bilgisayarlarda yaygın olarak bu çiplerin yer alacağı söyleniyor.

müşteri hizmetleri