iPhone-7-su-altinda

Apple’ın yeni nesil iPhone’u, IP68 sertifikası ile arttırılmış su direncine sahip olacak ve IP67 sertifikalı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın üstünde bir direnç desteği sunacak. Samsung Galaxy S7, IP68 sertifikasına sahip ve Galaxy S8’inde bu sertifika ile gelmesi bekleniyor.

IP68 sertifikasındaki “6”, toza karşı direnci gösterirken, “8” suya karşı tam direnci ifade ediyor. Galaxy S7, 1.5 metrede 30 dakikaya kadar suya karşı direnç gösterebiliyor.

Şu anda IP67 sertifikası ile iPhone 7 ve 7 Plus, 15 santimetre ile 1 metre arasındaki derinlikte suya karşı direnç gösterebiliyorlar. Ancak gerçekleştirilen testlerde iPhone 7’nin belirtilen ölçeğe göre daha üst düzey suya karşı dirençli olduğunu görüldü.

Apple, iPhone 7’yi su dökülmelerine ve sıçramalarına karşı dirençli olarak tanımlıyor ancak bu durumun koşullara göre değişebileceği konusunda da uyarıda bulunuyor. Zaten iPhone 7 ve 7 Plus IP67 sertifikasına sahip olmasına rağmen, sıvı hasarında Apple’ın garantisi kapsamında değiller.

  • Olsa ne olur ya sivi temasini garantiden saymiyor !!

    • Sertifikayı aldıktan sonra bi zahmet garanti kapsamı içine girsin

    • İphone 7 için reklamlarda sıvı ile alakalı bişreyde garanti dışı kalacağı yazıyor. benim görüşüm ıp 67 sertifikasında telefonun tuşlarının tozlanmadan yada ufak çaplı sıvı temasından kaynaklı bozulmasını engellemek

  • 5 s soksam nolur

  • Iphone s8 çıkmadı daha