İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bütün iPhone 8 Modelleri Tamamen Cam Tasarım ve Kablosuz Şarj Özelliği İle Geliyor

iPhone 8 ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. İddiaların en çok yoğunlaştığı konu cam tasarım. Bu sefer iddia Apple diyince akla gelen ilk analist olan Ming-Chi Kuo’ya ait. Kuo’ya göre Apple, kablosuz şarja geçişi desteklemek için tüm yeni iPhone’larda cam tasarıma geçecek.

teknik destek

Kuo, Pegatron firmasının kablosuz şarj için özel tedarikçi olacağını söylüyor. Eğer Apple, 2017’de kablosuz şarj teknolojisine geçerse mutlaka cam tasarım kullanacak. Patentli mühendislik çözümleri metal cihazları kablosuz olarak şarj edebilse de metal alaşımlar için kablosuz frekans toleranslarıyla ilgili sorunlar şarjın gerçekleşme hızını sınırlayabilir. Apple, bu sebeple cam tasarımı tercih edebilir.

Kuo araştırma notunda şunları söylüyor. “Yeni iPhone’ların metal kasadan cam kasaya geçmesinin nedenlerinden birinin kablosuz şarjı desteklemek olduğuna inanıyoruz. Üstün bir performans sağlamak amacıyla kapsamlı bir test yapılabileceği için EMS tedarikçileri için kablosuz şarj cihazı geliştirip üretmenin en uygun yol olduğuna inanıyoruz.”

Kuo, kablosuz bir şarj cihazının tüm yeni iPhone’larla birlikte gönderilip gönderilmeyeceği konusunda bilgi vermiyor. Ancak 2018’de yılında tüm iPhone kutularında kablosuz şarj cihaz olacağını düşünüyor.

Kuo geçen hafta Apple’ın LCD ekranlı 4.7-inç ve 5.5-inç model iPhone’ların yanı sıra çift mercekli bir kamera ile tamamen yeni bir OLED modelini çıkaracağını iddia etmişti. Kuo, OLED modelinin boyutunu belirtmemiş olsa da Apple’ın önümüzdeki yıl kavisli OLED ekran ve cam gövdeli 5.8 inçlik bir iPhone’u piyasaya çıkarmasını beklediğini söylemişti. Barclays analistleri geçtiğimiz günlerde Apple’ın önümüzdeki yıl kavisli, çerçevesiz tasarımlı 5 inç LCD iPhone ve 5.8 inç OLED iPhone’u piyasaya süreceğini açıkladılar.

Bu iddialar Apple’ın gelecek yıl tamamen cam tasarımlı, belli modellerde OLED ekranlı ve kablosuz şarj özelliğine sahip bir iPhone planladığını gösteriyor.

teknik destek