İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyük iPhone 7 Görüntüleri: Ana Ekran Düğmesi ve 3.5 mm Kulaklık Girişi Yok

iPhone 7 için bugün ortaya enstantane bazı fotoğraflar çıkarıldı. Apple’ın gelecek nesil iPhone modelleri olacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için “işte böyle olacak” iddiaları ile ortaya çıkan fotoğraflarda büyük detaylar mevcut.

Fotoğrafların daha inandırıcı olması için, sözde iPhone 7 hem önden hem arkadan hem de alttan çekilmiş bazı fotoğrafları mevcut. Öncelikle cihazın arkadan çekim fotoğrafının detaylarına bakıldığı zaman, özellikle son birkaç gündür dillendiren iPad Pro ile ortaya çıkan Smart Connector dikkat çekiyor. Bununla birlikte iPhone 6s/6 ve 6s/6 Plus’ta yer alan anten çizgilerinin hemen hemen yok edilmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca dün paylaştığımız çift arka kamera donanımı burada da tasvir edilmiş.

Apple-iPhone-7

Konu önden çekilmiş fotoğrafa geldiği zaman ana ekran düğmesinin olmayışı en dikkat çekici detaylardan. Bu da akıllara Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta sanal tuşu mu tercih edeceğini getiriyor ve açıkçası insanı heyecanlandırıyor.

Cihazın alttan çekilmiş fotoğraflarına bakılacak olursa baştan beri dile getirilen 3.5 mm kulaklık girişinin yer almadığı açıkça görülüyor. Apple muhtemelen kulaklık girişi ile şarj girişini birleştirerek oldukça farklı ve yeni nesil EarPods’u görücüye çıkaracak gibi duruyor.

Fotoğraflarda yer alan cihaz için bir diğer ortaya atılan iddia ise iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ın aksine iPhone 7 Pro olduğu yönünde. En büyük iddia ise bunun 21 Mart’ta tanıtılacak olan 4 inç iPhone SE / iPhone 5SE olduğu yönünde.

Görüntüler tam olarak nasıl ele geçirildi yoksa tam bir tasvir için mi hazırlandı bilinmez ama gelecek nesil iPhone’lar için büyük ipuçları veriyor diyebiliriz.