Şimdi yükleniyor

Cam Gövdeli ve Dar Çerçeveli Beyaz iPhone 8

35515265201_f2c7484e1f_b

Cam Gövdeli ve Dar Çerçeveli Beyaz iPhone 8

Son Güncelleme tarihi 3 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Son zamanlarda iPhone 8 hakkında en çok gördüğümüz şey kesinlikle sızıntılardan öte son maketler oldu. Peşi sıra ortaya çıkan maketlerle sızıntı ediniminin değiştiği süreci değiştiren isim ise Tasarımcı Martin Hajek oldu. Tasarımcı gümüş kenarlıklarıyla beyaz iPhone 8 konsepti ile geldi. Dar çerçeveli tasarım, cam gövde ve daha fazlası konseptlerde sergileniyor.

Yukarıda ve aşağıdaki görüntülerde de görebileceğiniz gibi, paslanmaz çelikten mamül edilmiş gümüş renkli kenarlıklara ve cam gövdeye sahip beyaz bir iPhone 8 hayal ediliyor. Ön tarafta en üst kısımda FaceTime kamera ve kulaklık hoparlörü için bir kesik var. Ekranda ise fiziksel bir ana ekran ve Touch ID’nin yer almadığı görülüyor.

Martin Hajek ayrıca iPhone 8 konseptlerini siyah renkli olarak da paylaştı. Burada göze çarpan bir husus, cihazın ön tarafının oldukça etkili duran bir siyah olduğunu gösteriyor. Kamera ve hoparlör için olan alanın, OLED ekranın derin siyah desteğinden dolayı neredeyse farkedilemez olduğu görülüyor. Beyaz renkli iPhone 8’de ise bu alan daha belirgin.

Konseptlerde ayrıca, cihazların sürüş esnasında Rahatsız Etmeyin gibi özelliklerle iOS 11’i çalıştırdığını gösteriyor. Geçmişteki diğer konseptlerde olduğu gibi iPhone 8’i iOS 11 kombinasyonu ile hayal eden tasarımcı böylece daha somut bir yaklaşım sergilemiş oluyor.

Apple’ın bu sonbaharda, muhtemelen Eylül ayında, iPhone 8’i iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte tanıtması bekleniyor.

teknik destek