İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cep telefonun üretim yerini öğrenme

Cep telefonların üretici yerini öğrenmek için bir program kullanmaya ihtiyaç bulunmuyor. Haberimizle Samsung telefon üretim yeri nasıl öğrenilir genel bir bilgilendirmeye ulaşacaksınız.

teknik destek

Akıllı telefonların üretim yerleri birkaç yöntemle öğrenilebilir. Peki bu yöntemler nelerdir? İşte ayrıntılar:

Telefon üretim tarihi

Kullanılan bütün akıllı telefonların mutlaka üretim tarihleri bulunmaktadır. Kullanılan akıllı telefonlar satışa sunulmadan birkaç ay önce üretilir ve üretim tarihleri telefonların üzerine yazılır. Her akıllı telefon modelinin üretim tarihi aynı değildir. Aynı seri içinde farklı modellere ait tarihler mevcuttur. Telefonların üretim tarihleri bazı modellerde seri numarası ile birlikte yazarken bazı modellerde ayrı bir şekilde bulunur. SN ile başlayan bu seri numaralar, telefona ait olan telefon kutuları veya telefonun arkasında yer almaktadır.

Cep telefonun uretim yerini oğrenme-2

Telefon üretim yeri sorgulaması

Telefon üretim tarihleri seri numaralarının içerisinde yer almaktadır. Örneğin, LG telefonlar için bir örnek verelim. 501KPVGF010101 seri numarasında ilk üç rakam üretim tarihini göstermektedir. Burada yer alan 501 rakamında, 5 rakamı telefonun 2015 yılında üretildiğini, 01 rakamı ise üretim yılının ilk ay yani ocak ayı olduğunu göstermektedir.

Telefonun seri numarasına telefon kutusu üzerinden veya telefon bataryası çıkartmak şartı ile öğrenilebilir. Telefon bataryası çıkarıldığında bir etiket ortaya çıkar ve bu etikette telefonun imei numarası ve seri numarası yer almaktadır. İme numarasında 02 veya 20 rakamı varsa telefon kötü kaliteli, 08 veya 80 rakamı varsa Almanya üretimi, 01 veya 10 rakamı varsa Finlandiya üretimi, 13 rakamı varsa Macaristan ve Azerbaycan üretimi, 00 rakamı var ise Original Nokia üretim demektir.

Samsung üretim yerini öğrenmek için “Phone info” uygulaması kullanılabilir. Bu tarz programları resmi uygulamaların indirme adresinden temin edebilirsiniz.

teknik destek