İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çerçevesiz ve İkincil Bir Dokunmatik Ekrana Sahip MacBook Touch!

Apple, yıllardır dokunmatik bir ekrana sahip Mac’i hiçbir zaman piyasaya sürmeyeceklerini defalarca dile getirdi ancak şirketin bu duruşu konsept tasarımcılarını caydırmadı. Yeni, çerçevesiz ve ikincil bir dokunmatik ekrana sahip Mac konsepti görücüye çıktı.

teknik destek

Konseptte hayal edilen cihaz MacBook Touch olarak adlandırılıyor.

Konseptin en dikkat çekici yönü, hayal edilen ekran tasarımından öte dokunmatik klavye ile aynı genişlikte olan trackpad oluyor. Zaten konsepti hazırlayan ve yayınlayan HandyAbovergleich web sitesi, Apple’ın hiçbir zaman Mac’e dokunmatik ekranı dahil etmeyeceğini bildiği için aslen bunun üzerinde durduklarını ifade ediyor.

Steve Jobs, Apple’ın dokunmatik ekranlı bir Mac fikrini her zaman reddetmiş ve dokunmatik yüzeylerin dikey olamayacağını dile getirmiştir. Steve Jobs’a göre, herhangi bir Mac’in ekranı dokunmatik olsaydı insanların kolu bir müddet sonra yorulacak ve böyle bir şey hiçte ergonomik olmayacaktı.

https://youtu.be/DeNsqqKadQ4

Apple’ın tasarım şefi Jony Ive, geçen yıl dokunmatik ekranlı bir Mac fikrini Apple’ın çok uzun yıllar önce reddettiğini açıklamıştı. Konuya dahil olan Phil Schiller, Apple’ın bu yönde bir deneme yaptığını itiraf ederek, deneme sonuçlarında bunun kesinlikle mantıklı bir adım olmayacağı konusunda emin olduklarını da sözlerine ekledi.

Apple, Mac üzerinde dokunmatik bir ekran fikrine karşı dursa da Touch Bar ile kısmen dokunmatik deneyimini Mac’e getirmeyi de ihmal etmedi.

HandyAbovergleich, konseptte hayal gücünün sınırlarını zorlayarak dokunmatik bir klavyeyi cihaz üzerinde konumlandırmış ve bu klavyenin ikincil bir ekran olduğunu söylüyor. İkincil ekran üzerinde Apple Pencil gibi aksesuarlar ile düzenlemeler yapılabildiğini dile getiren HandyAbovergleich, MacBook Touch’ın ekran boyutunun 17 inç olduğunu da vurguluyor.

MacBook Touch

müşteri hizmetleri

Bir yorum

  1. ali ali 21 Ocak 2018

    süpermiş kaç para hemen alayım

Yorumlar kapatıldı.