Loading Now

Chrome rahatsız eden reklamları göstermeyecek

Chrome rahatsız eden reklamları göstermeyecek

Chrome rahatsız eden reklamları göstermeyecek

Son Güncelleme tarihi 25 November 2018 by Müşteri hizmetleri

Google son zamanlarda internet tarayıcısı olan Chrome’a birçok yenilik getirdi. Son gelen güncellemeyle beraber artık reklamları otomatik bir şekilde engelleme özelliğini de devreye soktu. Google 8 ay önceden Daha İyi Reklam Standartları’na uymayan reklamları engelleyeceğini belirtti. Bu güncellemenin ise 8 ay sonra gelmesi geç olsa bile kullanıcıları mutlu etmiş gibi duruyor. Güncellemeyle beraber pop-up’lar, standartlara uymayan reklamlar ve çeşitli yerlerin görüntülenmesini engelleyen reklamlar otomatik olarak engellenecek.

teknik destek

BÜTÜN REKLAMLAR ENGELLENMEYECEK

Mobil cihazlarda ise özellikle yanıp sönen parlak reklamlar ve içerikten önce yüklenen reklamlarla beraber tam ekran olan reklamlar engellenecekler. Google bu konu hakkında yaptığı açıklamasında bütün reklamların engellenmeyeceğini ve sadece 40 bin kişinin katılımı ile seçilmiş olan en kötü reklamların engelleneceğini belirtti. Google Chrome Başkan Yardımcısı olan Rahul Roy – Chowdhury, yaptığı bir blog paylaşımında yayımlanan reklamların bir filtreden geçirilerek internet ortamın sağlıklı tutmayı ve iyi bir şekilde kullanıcı tecrübesi sağlamayı hedefliyorlar.

Google internet sitelerini incelerken ikaz, geçer ve başarısız şekilde bazı uyarılar gönderecek. İnternet sitesi sahipleri ise bu derecelendirmelerine sistemine göre Google Chrome internet tarayıcısı üzerinden ulaşarak sitelerinin son durumunu değerlendirme altına alabilecekler. Aynı zamanda standardın dışında yer alan reklamları sayfalarında kaldırarak yeniden değerlendirme isteyebilirler. Sitede çok fazla rahatsız edici reklam varsa ve 30 gün boyunca Google’ın ikazlarına uymazsa tarayıcı reklamları otomatik bir şekilde engelleyecek.

teknik destek