İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çift Çekirdekli iPhone 6s, 2016’da Tanıtılacak Olan Android Telefonlardan Daha Güçlü Olabilir

iPhone 6s performans testlerinde Retina MacBook’u bile gerisinde bırakmayı başarmış durumda olunca performası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. A9 işlemcisi ile farkını ortaya koyan iPhone 6s şu anda 2015’in en hızlı akıllı telefonu. Peki ya 2016 yılında peş peşe gelecek olan akıllı telefonlar karşısında konumu ne olacak dersiniz?

teknik destek

Özellikle Samsung‘un 2016 yılında tanıtacağı Galaxy S7‘de kullanılacak olan Qualcomm’un üst seviye işlemcisi ile performans yönünden rakiplerini geride bırakacağı tahmin ediliyor. Şimdilik Qualcomm Snapdragon 820 ve Exynos 8990‘ın Galaxy S7 ve farklı sürümlerinde kullanılacağına kesin olarak görülüyor. Ayrıca Snapdragon 820’nin 2016 yılında tanıtılacak olan pek çok üst sınıf Android akıllı telefonda kullanılması bekleniyor.

geekbench3-iphone

Erken sızdırılan performans testlerinde, tek çekirdekli test sonuçlarında A9‘un rakiplerini geride bıraktığı ortaya çıktı. Çok çekirdekli performans testlerinde A9’un yine büyük bir performans gösterdiği görülüyor. Hatta pek çok rakibini geride bıraktığı dikkatlerden kaçmıyor. Elbette ki iş sadece işlemci ile bitmiyor. Özellikle yazılım noktasında işlemciniz ne kadar güçlü olursa olsun performansın düşmesi söz konusu. Android’in bu konuda fazla kaynak tüketmesi ile 2016 yılında tanıtılacak olan pek çok akıllı telefonun iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın gerisinde kalacağı tahmin ediliyor.

Apple’ın iPhone 7‘de kullanacağı A10 işlemci üzerindeki çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor. Apple içindeki kaynaklardan edinilen bilgilere göre TSMC tarafından üretilecek olan A10 işlemcisi 2016 yılının en hızlı işlemcisi olacak.

müşteri hizmetleri