İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çift Lensli Arka Kamera Sistemi iPhone Plus’lar için Özel Bir Özellik Olarak Kalacak

Apple’ın iPhone “Plus” modelleri geçmiş nesil iPhone 6s Plus ve iPhone 6 Plus optik görüntü sabitleme (OIS) ile daha iyi donanımlı kameralarla hep göze çarpmayı başardılar. Şirket bunu iPhone 7 Plus’la bir adım öteye taşımış durumda.

teknik destek

Çift lensli arka kamera ile iPhone 7 Plus, iPhone 7’ye göre belirgin bir farkı ortaya koyuyor. Apple’ın bu eğilimi 2017 yılında da devam edecek. Bu özellik 5.5 inç Plus modelleri için farklılaştırıcı özellik olarak devam edecek. Bu noktada iPhone 7 Plus’ın profesyonel fotoğrafçıların ilgisini çekeceği tahmin ediliyor. Apple’ın beklentisi de bu yönde.

Bazı analist raporlarında şirketin 2017 yılında iPhone 7s’te çift lensli arka kamerayı kullanacağı iddia ediliyor. Ancak mantıken düşünüldüğü zaman şirketin Plus modelini öne çıkartmak için kameranın bu yönünü 2017 yılında da iPhone 7s Plus’a özgü kılacağını söylemek mümkün. Önceki nesil 5.5 inç iPhone 6s Plus ve 6 Plus’ta optik görüntü sabitleyici (OIS) özelliği yer alıyor ve böylece 4.7 inç modellere göre kamera yönünde farklılık oluşturulmuş oluyordu.

Şirket OIS’i 4.7 inç iPhone 7’de de kullanmaya başladı. Böylece iPhone 7 Plus’ın kamerasını 7’ye göre farklı kılan şey çift lensli kamerası olmuş oldu. Bu sebeple üst seviye kamera özelliğinin gelecekte de Plus modellerine özgü olacağını söyleyebiliriz. Bunun dışındaki söylentilere itibar edilmemesi gerektiği gerçeğini de hatırlatmak isteriz.

teknik destek