Çiftlik Bank mağdurlarına yeni dolandırılma sitesi açıldı

bank

Çiftlik Bank tarafından dolandırılan birçok kişinin hakları hukuki yollardan aranmaya devam ederken, bu durumdan faydalanmak isteyen yeni dolandırıcılar türedi.

teknik destek <

Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Bank‘ın CEO’su Mehmet Aydın, bir ses kaydı göndererek ortalığı yeniden alevlendirdi. İnsanların umut kapısı olarak görülen bu olay üzerine birçok dolandırma yöntemi geliştirildi.

Çiftlik Bank’a parasını yatırıp dolandıranlar için ‘danışmanlık’ hizmeti sunan yeni bir site daha açıldı. Bu site küçük yatırımcılardan 50, orta seviyeli yatırımcılar için 100, büyük yatırımcılar için de 300 TL karşılığında paralarını nasıl geri alabilecekleri konusunda danışmanlık hizmeti sunmaya başladı.  Sitenin tasarımcısı olan FB Yazılım yetkilisi Furkan Baran Akşitkütay ise siteyi kendileri için geliştirdiklerini ve araştırdıklarını ifade ediyor. Ancak siteyi yapmadan önce neden araştırmadıkları şüphe uyandırıyor.

1212

Bilgilendirme (!) Servisi’de Var!

İşte o detaylı bilgilendirme “Yaptığınız ödemeler maksimum 2 gün içinde onaylanacaktır lütfen ödeme yaparken mail adresinizi veya telefonunuzu belirtiniz. Aksi halde size ulaşmamız imkansızdır. Bilgilendirme Servisi işlemlerimizden tarafımızdan tek seferlik özel üyelik yapıldığı takdirde herhangi bir ücret alınmamaktadır. E-mail gönderimleri bu paketler ile birlikte ücretsizdir.”

Siteyi açan kişiler siteyi daha sonra kapattı. Ancak neden kapattıkları henüz belli değil. Acaba tepki gördükleri için mi kapattılar bilinmiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Dolandırıcılık üstüne dolandırma yöntemleri türedi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.