Çiftlik Bank tek üyelerini dolandırmamış, tedarikçilere de karşılıksız çek vermiş!

çiflik bank

Çiftlik Bank’ın son zamanlarda bayilerinde satmış olduğu birçok ürün için tedarikçilere çekler dağıtıldı. Bu çekler ise karşılıksız çıkınca piyasada ciddi bir sorun ortaya çıktı.

teknik destek <

On binlerce yatırımcıdan aldığı milyonlarca TL ile Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, geride birçok mağdur insan bıraktı ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Son gelen bilgilere göre Çiftlik Bank sadece üyelerini dolandırmamış, ürün tedarik ettiği şirketlere de karşılıksız çek vermiş.

Çiftlik Bank bayilerinde kaşar, bal, sucuk, zeytinyağı gibi birçok ürün ‘Çiftlik Bank’ ambalajı altında satılıyordu. Hemde Çiftlik Bank, son zamanlarda tedarikçilerinden aldığı ürünlerde nakit para yerine çek vermeyi tercih etmiş.

Karşılıksız Çekler Piyasada!

Çiftlik Bank’ın ürün tedarikçilerinden sadece bir tanesi olan Ceylan Et’in sorumlu müdürü Ali İlhan Akın, kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla, ’Şu an Çiftlik Bank’ın piyasada çok sayıda çeki var. Bu şekilde de birçok firma sahibi mağdur oluyor. Biz de bu yüzden ürün vermeyi bırakmıştık. Zararın neresinden dönersen kar. Eğer bırakmasaydık daha çok zararımız olacaktı.’’ dedi.

Çiftlik Bank’ın bir diğer tedarikçisi olan Hisar Mandıra’nın sahibi Erkan Diken ise 80 Bin TL alacağının Çiftlik Bank’ta olduğunu dile getirdi.

Açıklamaları ise şu şekildeydi; ’Eskiden ürün verdiğimizde paralarını haftalık yatırırlardı. Ancak son dönemde bir aksilik olduğu belliydi. Para vermiyorlar çek teklif ediyorlardı. Ancak biz çek almadık. Paramız öylece kaldı. Arıyoruz açan da yok. Ne yapacağız bilmiyorum.’’ dedi.

Dikkat çeken cümle ise; “Arıyoruz açan yok! “

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.