Şimdi yükleniyor

Çin’de iPhone 8’in Satışına Başlandı!

Sahte iPhone 8

Çin’de iPhone 8’in Satışına Başlandı!

Son Güncelleme tarihi 6 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’in resmi olarak tanıtılmasına hala birkaç ay daha var ancak Çinli üreticiler sahte veya klon olarak adlandırılan ve iPhone 8 olarak adlandırdıkları cihazların satışına başladılar bile…

teknik destek

EverythingApplePro YouTube kanalı, son iki haftadır maket olmaktan öteye giden ve çalışan sahte iPhone 8’leri inceliyor. İlk bakışta cihazların net olarak sahte oldukları belli olmuyor ancak cihazların sahte oldukları arayüzlerinden ve diğer detaylardan net bir şekilde farkedilebiliyor. Sahte iPhone 8’lerin tasarımları Apple’In tedarikçilerinden elde edilen iPhone 8 CAD çizimlerinin üzerine kurulu olsalarda tümüyle gerçeği yansıtmayan bir tasarıma bürünmüşler. Çünkü Apple’ın iPhone 8 için nihai tasarımı bilinmiyor.

Şimdiye kadar gelen sızıntılardan iPhone 8’in en belirgin yönünün dikey olarak konumlandırılmış arka kamera olduğunu biliyoruz ve sahte iPhone 8’lerin tamamında arka kameranın bu şekilde tasarlandığı görülüyor. Cihazın ön tarafındaysa hemen hemen hiç çerçeve içermeyen ekran formu kullanılmaya çalışılmış ancak bu noktada pek başarılı olduğu söylenemez.

Sahte iPhone 8’lerin işletim sistemi ise Android. iOS 10’a benzetmek için büyük uğraşlar verilmiş ancak altyapının Android olduğu çoğu yerde açık bir şekilde görülebiliyor. Cihazların performansı vasat olarak nitelendirilirken kamera kalitesi için de benzer yorumlar yapılıyor.

Özellikle cihazın ön tarafında ana ekran düğmesinin yok gibi duruyor olması büyük bir aldatmacadan ibaret. Çünkü ana ekran düğmesi aslında alt taraftaki çerçeve üzerine konumlandırılmış.

Çinli üreticilerin en büyük aldatmacası ise profesyonel olarak hazırlanmış cihazın kutusundan ibaret. İlk bakışta profesyonel bir görünüme sahip olan kutunun üst kısmındaki metinlerde Apple’ın San Fransisco yazı tipi kullanılmış ve neredeyse orijinal bir görüntü elde edilmiş. Ancak içindeki kadar dışının da sahte olduğu bir gerçek.

Çinli pek çok e-ticaret sitesinde yerini alan sahte iPhone 8’lere karşı dikkatli olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

teknik destek