İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin’de Yere Düşen Bir iPhone 7 Plus Yandı

Çinli web sitesi Leikeji’nin haberine göre bir iPhone 7 Plus’ın pili patladı. Patlama sonucu kırılan ekranın hemen kasadan ayrıldığı görüldü.

teknik destek

Samsung Galaxy Note 7’de görülen patlama ve yangın tehlikelerinden sonra artık insanlar bütün akıllı telefonlara patlamaya hazır bomba gözüyle bakmaya başladılar. Habere konu olan iPhone 7 Plus’ın yere düşmesi bataryanın patlamasını tetiklemiş görünüyor.

https://youtu.be/0rjn5BC3EOQ

Lityum esaslı akıllı telefon pilleri aşırı uçucu ve neme ya da sıcaklığa maruz kalmaları patlamaya neden olabilir. Bu akıllı telefonlar için normal bir durum. Samsung Galaxy Note 7 patlamalarının aksine, Çin’de bildirilen olay, kendiliğinden akıllı telefon yanması vakası değil. Pilin düşüşten sonra patladığı bildiriliyor.

img_0103

50 cm yükseklik de tabiki cihazın patlamasını gerektirecek bir yükseklik değil. Böylesine bir yükseklikten düşen telefondan önce duman çıkması sonra da yanmaya başlaması kullanıcıyı şoke etmiş. Çünkü bu kişi patlayan Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonların haberlerini okuduktan sonra iPhone 7 Plus satın almayı tercih etmişti. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak herhalde bu oluyor 🙂

img_0102

Bu olay bu yıl içinde iPhone’lar ile ilgili yaşanan ilk yanma haberi değil. Ağustos ayında, Avustralya’da motosiklet kullanan bir adam, bisikletinden düşünce cebindeki iPhone patlamıştı. Eylül ayında bir iPhone 7 daha kutudayken patlamıştı. Haber Reddit’te yayınlandıktan sonra kutudaki kullanım klavuzunun iPhone 7’ye ait olmadığı ortaya çıkmıştı. Ekim ayında ise araçta giysilerin altına saklanmış bir iPhone 7 sıcaklık sebebiyle alev almış aracı yakmıştı.

Apple, bu son olayla ilgili bir açıklama yapmadı. Akıllı telefonlarımızı neme ve sıcağa karşı korumamız gerekiyor. Aksi halde yukarıda olaylar bizim de başımıza gelebilir.

müşteri hizmetleri

5 Yorum

  1. arrival izle arrival izle 13 Kasım 2016

    apple bunu yapmamalı. Samsungun başarısızlığından faydalanmak istediler fakat onlardada böyle bir sorun olması beni iyiden iyiye htclere yönlendirdi 🙂

Yorumlar kapatıldı.