Şimdi yükleniyor

Çinli Müşteriler iPhone 8’i Çok Sevdiler!

Apple iPhone 8

Çinli Müşteriler iPhone 8’i Çok Sevdiler!

Son Güncelleme tarihi 30 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Canalys’in paylaştığı en yeni piyasaya araştırma raporuna göre, iPhone 8’in lanse edilmesinden sonra Apple, dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’deki son altı mali çeyrekteki düşüşün ardından, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 40’lık bir artış gördü.

Şirket, iPhone 8 satışlarının dahil olduğu 2017 mali yılı 3. çeyreğinde Apple’ın yalnızca Çin’de 11 milyon iPhone satışı yaptığını söylüyor. Bir önceki yılın aynı çeyreğinde bu rakam 8 milyondu. Bununla birlikte şirket, Apple’ın iPhone X ile bu yükselişini taçlandıracağı beklentisinin pek istenildiği gibi olmayabileceği konusunda da uyarıyor.

Araştırma analisti Mo Jia, hem fiyat hem de arz kısıtlamalarından dolayı iPhone X satışlarının 2017 mali yılı 4. çeyreğinde Apple’a pek yardımcı olmayacağını iddia ediyor.

Apple’ın Çin’deki büyümesi oldukça etkileyici ve ayrıca Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Çinli akıllı telefon üreticilerinin ardından ilk beşte yer alan tek marka olması da özellikle etkileyici duruyor.

iPhone-8-Satışları-Çin Çinli Müşteriler iPhone 8'i Çok Sevdiler!

Canalys’in iddiası Çin’de iPhone 8’in iPhone 7’ye göre daha fazla satıldığı yönünde olsa da buna karşın CIRP, iPhone 8’in iPhone 7 veya iPhone 6 kadar satılmadığını söylüyor. Bu yönü ile her iki araştırma şirketleri arasında bir çelişkinin olduğu göze çarpıyor.

teknik destek