Şimdi yükleniyor

Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı

IMG_1710

Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı

Son Güncelleme tarihi 23 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone 8 için söylenti çarkı dönmeye devam diyor ve böylece, her gün ortaya yeni bir şeyler çıkıyor. Bu sefer de, Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen premium iPhone modelinin kasası belirgin bir şekilde sızdırıldı.

Sızdırılan iPhone 8’in ekranı hafif kavisli ve cihazın kenarlarını çepeçevre saran, paslanmaz alüminyum kaplamadan mamül edilmiş gibi gözüküyor. Cihazların hiçbirisinde fiziksel ana ekran düğmesi ve arka tarafta konumlandırılmış Touch ID yer almıyor. Yani görüntülerden yola çıkarak söylenebilecek tek şey, Touch ID’nin ekrana entegre edilmiş olması ve ana ekran düğmesinin sanallaştırılmış olması.

Bu sızıntılar, Twitter kullanıcısı Benjamin Geskin’den geldi. Bu da görüntülerdeki cihazların gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor. Elbetteki ki fotoğraflardaki cihazlar, henüz yazılımı yüklenmemiş ve donanımsal eksiği olan cihazlar ki CNC işlemeden sonraki şasenin de sızdırılan fotoğraflar arasında yer almasından bunu rahatlıkla çıkartabiliriz. Pek çok fotoğraftaki cihazın arka tarafında Apple logosunun yer almıyor oluşuda bir diğer dikkat çekici detaylar arasında.

Bu değerli fotoğrafların, bir bakıma şimdiye dek gördüğümüz sızıntılarla da eşleşiyor olması oldukça önemli. Özellikle çift lensli arka kameranın yatay değilde dikey olarak konumlandırılmış olması önemli bir nokta.

Cihazın ön tarafına bakarak, yakınlık sensörü gibi donanımları ayırt etmek mümkün değil. Ses düğmeleri, güç düğmesi, sessiz düğmesi ve SIM kart girişi mevcut iPhone’lardaki gibi konumlandırılmış.

IMG_1703 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı IMG_1704 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı IMG_1705 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı

Bu fotoğraflarla birlikte, iPhone 8’in yeni teknik çizimleride sızdırıldı. Cihazın ön tarafında, ekranın altında gizlenmiş bir dizi bileşen mevcut. Kırmızı anahat, çerçevenin nerede durduğunu ve yaklaşık olarak OLED ekranın nereden itibaren başladığını gösteriyor. Ayrıca teknik çizimlerde, ön hoparlörün nerede yer aldığı detayı da mevcut.

IMG_1706 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı IMG_1707 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı IMG_1708 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı

Bu görüntüler kesinlikle çok heyecan verici, iPhone 7’ye göre eşsiz bir tasarım revizyonu ile gelecek olan iPhone modelini işaret ediyor. Yine de iPhone 8’in tam olarak nasıl gözükeceğini gösteren somut bir kanıt yok.

IMG_1709 Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı

Çoğu sızıntıya be söylentiye göre, iPhone 8’in 3D algılama yeteneğine sahip bir ön kameraya, kablosuz şarj özelliğine, 3GB RAM, 5.8 inç 521 PPI OLED ekrana ve daha fazlasına sahip olacağı iddia ediliyor.

Bu premium iPhone modeli ile birlikte, iPhone 7 ve 7 Plus’ı takip eden güncellenmiş cihazlarında bu sonbaharda tanıtılması bekleniyor.

teknik destek