İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Consumer Reports, Yayınladığı Raporunu Değiştirerek, 2016 MacBook Pro’yu Önerilenler Listesine Aldı

Consumer Reports, daha önce yeni 2016 MacBook Pro için “önerilmeyen” yönünde bir puan verdikten sonra bugün, MacBook Pro pil testleri için yeni sonuçlarını yayınladı. Consumer Reports, önerisini resmi olarak değiştirdi ve şimdi yeni 2016 MacBook Pro’yu “önerilir” olarak puanladı. Consumer Reports’un ilk testi ile, ilk defa bir Mac modelini önerilmez olarak gösterilmişti. İlgili habere devam ederek ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Yeni testler, ilk testlerde neyin yanlış gittiğine karar vermek için Apple ile işbirliği yaptıktan sonra geldi. İlk test sonuçlarını etkileyen sorunun bir Safari hatası olduğundan haberdar edilen Consumer Reports, geçtiğimiz günlerde yayınlanan macOS Sierra beta güncellemesiyle sorunun düzeldiğini dikkate alarak testlerini tekrar gerçekleştirdi.

Consumer Reports ekibi tarafından yürütülen orijinal pil testleri, pil ömrünün cihazları önermek için sistemde çok değişken olduğunu tespit etmişlerdi. Apple, CR’nin testlerinin “gerçek dünyadaki kullanımını yansıtmadığını” ve CR’nin yaptığı belirli testlerin sonucunun bu şekilde olmasının Safari’den kaynaklı bir hata oluştuğunu belirtti.

Şu anda testleri devam eden macOS Sierra 10.2.3 ile bu Safari hatasının giderildiği yönünde bilgilendirilen CR, kendi testlerini tekrar yaptı ve artık 2016 yeni MacBook Pro’nun Consumer Reports tarafından önerilenler listesinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Testlerde yeni MacBook Pro’nun tam şarjla 18.75 saat gibi iyi bir performans gösterdiği CR tarafından belirtiliyor. Üstelik yeni MacBook Pro’ya bir defa değil, defalarca benzer pil testleri yapılmış ve sonuç üç aşağı beş yukarı aynı çıkmış.

Consumer Reports’un testlerinde;

  • Touch Bar’lı 13 inç MacBook Pro: 15.75 saat,
  • 13 inç MacBook Pro: 18.75 saat,
  • 15 inç MacBook Pro: 17.25 saat

pil ömrü performansı göstermişler.

Sonuçların PC dünyası için eşsiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Consumer Reports’un bu sonuçlarla yeni MacBook Pro’yu önermemek gibi bir durumu zaten olamazdı 🙂

teknik destek