İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Consumer Reports’tan Yeni MacBook Pro için Yayınladığı Pil Testi Raporuyla ilgili Tartışmalara Tepki!

Consumer Reports, yeni (2016) MacBook Pro için şaşırtıcı pil testi sonuçlarına ilişkin tartışmalara yanıt vererek ve bulgularının arkasında olduklarını belirtti.

teknik destek

Yeni MacBook Pro’nun pil performansı için Apple’ın önerilerine göre iki kat düşük farkın olmasına inanmak zor görünüyordu ve testlerdeki bazı kusurların hatalı sonuçlara yol açıp açmadığı merak konusuydu. Consumer Reports’a 9to5Mac testleri tekrarlamak isteyebileceklerine dair bir e-posta gönderdiler ancak Consumer Reports’un elektronik test direktörü Maria Rerecich, bu e-postayı cevaplamaya gerek bulmadıklarını söylemiş.

Bu durumda, testlerin tekrar çalıştırılmasının çeşitli nedenlerle yeniden yapılmasına inanmıyoruz. Birincisi, orijinal makalemizde belirttiğimiz gibi, yeni MacBook Pro’da çok yüksek pil ömrü yaşamak bizim için alışılmadık bir şey değil. Aslında 19 saati bulan karşılaştırmalı testlerimizde bir modelimiz var. İkincisi, üç farklı test ile sonuçlarımızı doğruladık, bu nedenle bu ekipmanı kullanan bulgularımıza güveniyoruz. Son olarak, testlerimizi çok yakından takip ediyoruz. Bu sebeple bir hatanın oluşacağına inanmıyoruz.

Apple da bu sonuçlara şaşırdı ve Phil Schiller Apple’ın kapsamlı laboratuar testleri veya deneme verileri ile bu test sonuçlarının eşleşmediğini söylüyor. Rerecich ise Consumer Reports son derece alışılmadık sonuçları paylaştığı rapora bir açıklama bulmaya çalışmak için Apple ile birlikte çalıştıklarını doğruladı.

Daha düşük pil ömrü bulgularını anlamak için Apple ile birlikte çalışıyoruz ve bir güncelleme olduğunda okuyucularımıza bunu paylaşacağız.

Genel olarak kullanıcıların yeni MacBook Pro ile ilgili pil ömrü konusunda söyledikleri de Consumer Reports’un raporu ile ters düşüyor. Kullanıcılar Apple’ın kendi kullanımlarında 8 saat ile 7 saat arasında bir deneyim yaşadıklarını belirtiyorlar.

Apple bu üst düzey iddialardan endişe duymuyor olsa da ilk defa Consumer Reports’un bir MacBook Pro’yu tavsiye etmemesi gerçekten endişe edilecek türden duruyor. Bakalım işin sonu nereye varacak, bekleyip göreceğiz.

teknik destek