Cydia 1.1.28 Beta, iOS 10 Jailbreak için Çıktı!

Jailbreak-Tweak-Cydia

Bir zamanlar “Jailbreaking’in Babası” invanını elinde bulunduran ve Cydia’nın bakımından ve geliştirilmesinden sorumlu olan aynı kişi, Jay Freeman, çalışan cihazlarla daha iyi uyumluluk sağlamak için Cydia 1.1.28 beta’yı kullanıma sunduğunu açıkladı. İtalyan geliştirici Luca Todesco tarafından geçtiğimiz günlerde iOS 10 – 10.1.1 Jailbreak (Yalu + Mach_Portal) yayınlanmıştı.

müşteri hizmetleri

Jailbreak ile ilgili herhangi bir çalışma bilgisi olan ve bu nedenle Luca Todesco’nun iOS 10.1.x için en yeni Yalu Jailbreak’ini kullanmak için adım atan herkes, bu Jailbreak’in çok dengesiz olduğunu anlamış durumdalar. Bu nedenle henüz iOS 10 için Jailbreak’i önermiyoruz.

Bu istikrarsızlığın büyük bir kısmı aslında Cydia ve Cydia Substrate gibi bazı önemli bileşenlerin, uyumluluk düzeyini sunacak herhangi bir güncelleştirme almadıkları gerçeğinden kaynaklanıyor.

Şu halde, bu iki bileşenden en az birisi olan Cydia, yeni bir sürüm 1.1.28 güncellemesi aldı ve şu anda bir beta sürümü olarak sunuluyor. Bu yeni sürüm ile Jay Freeman, iOS 10.1.x çalıştıran cihazlara tam gerekli olan uyumluluğu getirmeye çalışıyor. Daha da önemlisi ise 64 bit desteği de mevcut.

Elbette, Cydia’nın 1.1.28’nin yayınlanması ile çeşitli hata düzeltmeler ve geliştirmeleri söz konusu ama Freeman ve ekibinin halen mücadele etmek zorunda oldukları hatalar da yok değil.

Eğer ki kendinizi cesur hissediyorsanız ve iOS 10.1.x Jailbreak için Cydia’nın bu en yeni beta sürümünü denemek istiyorsanız aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Cydia 1.1.28 Beta Nasıl Yüklenir?

Unutmayın bu Cydia sürümü sadece iOS 10 kullanıcıları içindir.

Adım 1: Önce, aşağıdaki kaynağı Cydia kaynakları listenize ekleyin: http://apt.saurik.com/beta/cydia-arm64/.

Adım 2: Bu kaynak eklendikten sonra Cydia’nın yenileneceğini ve mevcut yeni yükseltmeleri göstermesini bekleyin. Bir süre sonra Cydia size bu yeni sürümü, yani Cydia Installer, Debian Packager ve Teyp Arşivi ile ilgili üç yeni yükseltme mevcut olduğunu gösterecektir.

Adım 3: Şimdi, Cydia’da bulunan bu üç yeni güncellemeyi yükleyin.

Ve bir Jailbreakli iOS 10.1.x cihazında, Cydia’nın 64 bit sürümüyle (sürüm 1.1.28) başlamak ve çalıştırmak için yapmanız gereken her şey bu kadar. Cydia’nın bu sürümünün, Jailbreak gibi kendi beta formunda olduğunu ve bünyesinde sorunların yer aldığını unutmayın.

Zaten iOS 10.x’te Jailbreak kullanan ama cesur değilim diyenlerdenseniz, tavsiyemiz Cydia 1.1.28’in beta sürümüne terfi etmemeniz ve şu anda kullanılabilir olan Cydia 1.1.27’de kalmanızdır.

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. Iphone 5s kullanıyorum. Bu da bir 64bit cihaz. Bu sürüm iphone 5side kapsıyor mu ?

  2. İp 7 plus 10.1.1 kullaniyorum jailbreak yapmak istiyorum yalu ipa araciyla ama olaki ters gitti cihazi restore etmek istedim

    10.1.1 surumunu yine yukleyebilirmiyim malum son surum 10.2 ve buna uygun jailbreak yok
    Kisacasi 10.1.1 kaybetmek istemiyorum

    İyi calismalar
    İyi seneler

Comments are closed.