Cydia Eraser İle Bulunduğunuz Sürümde Restore ve Jailbreak Kaldırma Yöntemi

Cydia Eraser

Bir kaç hafta önce iOS 9.0 desteğine kavuştuğunu yazdığımız Cydia Eraser artık iOS 9.3.3 dahil bütün iOS 9.x versiyonları (iOS 9.3.4 hariç ) destekliyor.

Cydia Eraser Neden Önemli

iOS 9.3.3 ve alt versiyonlardaki Jailbreakli cihazınızda herhangi bir sorun nedeniyle tekrar aynı versiyonu yüklemeniz gerekirse iTunes’a ihtiyaç duymadan sıfırlama yapabileceksiniz. Apple, iOS 9.3.3’ü yüklemenin önünü kapattığında (imzalamayı) bu tweak bulunmaz bir nimet olacak.

Eğer cihazınızdan jailbreaki kaldırmak ve cihazı servise göndermek istiyorsanız bu tweak ile cihazı sıfırlayabilirsiniz. Servisten dönen cihaza eğer yeni sürüm yüklenmediyse tekrar Jailbreak yapabilirsiniz. Yada cihazı Cydia Eraser ile sıfırlayıp başkasına satabilirsiniz.
Eğer bir Jailbreakli cihaza sahipseniz Cydia Eraser’ı mutlaka yüklemelisiniz.

Cydia Eraser Nasıl Kullanılır ?

Adım 1: Öncelikle Cydia’dan Cydia Eraseri yükleyin.

image

Adım 2: Tüm verilerinizi iTunes yada iCloud ile yedekleyin.

Adım 3: Ayarlardan iPhone’umu Bul u kapatın.

Adım 4: Şarjınızın %50 den fazla olduğundan emin olun.

Adım 5: Şimdi Cydia Eraser’i başlatın.

image

Adım 6: Ekranın alt kısmındaki erase all data, unjailbreak device” yazan yere tıklayıp açılan pencerede “Erase All” yazısını seçin.

image image

Adım 7: İşlem başlayacak. Cihazda yüklü uygulama sayısına göre işlem uzun sürebilir.Sabırla bekleyin.

İşlem tamamlandığında klasik iOS kurulumun ekranı gelecek. Sizi merhaba diye karşılayan cihazınızda kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. Dilerseniz cihazı iTunes’a bağlayıp yedeklerinizi yükleyebilirsiniz.

İşlemler hakkında daha iyi bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

3 Comments

  1. Bundan önce cydia impactor vardı ve ios 8.4 te çalışıyordu. Şimdi gelen güncelleme ile cydia eraser ios 8.4 çalışmıyor. Tweak yükleniyor ama icon masaüstüne gelmiyor.

Comments are closed.