İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cydia Tweakleri iOS 9.3.3 İçin Artık Satın Alınabilir ve Cydia’ya Ücret İadesi Özelliği Geldi

iOS 9.3.3 Jailbreak çıktığından beri iOS 9.3.3’e uyumlu olan tweakleri sizlerle paylaşıyoruz. Fakat bir haftadır satın alma kısmında İngilizce olarak bu versiyon için satın almanın olmadığı uyarısı geliyordu. Cydia’nın kurucusu Jay Freeman Saurik, bugün itibari ile tweakleri satın alıma açık hale getirdi.

Bugünden itibaren ücretli tweaklerde kullandığınız cihaza uygunluk uyarısı ve satın al ibaresini görebilirsiniz. Eğer bir tweak kullandığınız iOS versiyonuna uygun değilse satın alınamıyor ve yeniden kontrol et ibaresini göreceksiniz.

image

Örneğin, LocationFaker9 iOS 9 öncesi sürümlerde çalışmasına rağmen iOS 9.3.3 desteği geliştirici tarafından işaretlenmiş değil. Cydia bize bu hata mesajını veriyor. Böylece bizim desteklenmeyen bu uygulamayı yükleyip sorun yaşamamızın önüne geçmiş oluyor.

 

image

Burada dikkat edilmesi gereken şey yukarıda bahsettiğimiz sürüm uyumluluk uyarısının sadece ücretli tweaklerin olduğu Bigboss reposu için geçerli olması. Sonradan eklenen repolarda tweaklerin iOS versiyonunuza uygun olup olmadığı belirtilmiyor. Bu sebeple tweak yüklerken uyumluluk kontrolünü yapmanızı öneriyoruz.

Cydia’ya iOS 9.3.3 desteğinin gelmesi ile birlikte bir yenilik daha geldi. Bu da ücret iadesi. Artık sarın alınan bir tweak 24 saat içinde iade edilerek ücreti geri alınabiliyor. Önceden PayPal yolu ile itiraz ederek yada geliştirici ile temas kurarak ücret iadesi (kesin olmasa da ) mümkündü.

Geri ödeme sisteminin geliştiriciler için faydası kullanıcıların tweaklerin denemek için kırılmış versiyonları yüklemelerini belli ölçüde azalacak olması.

Ülkemizden tweak satın alacaklar için maalesef kötü bir haberimiz var. Cydiada PayPal ile alışveriş yapılabiliyor. PayPal ülkemizde faaliyetlerini durdurduğu için yeni tweak almak şimdilik mümkün değil. Önceden satın alımmış tweakler için sorun bulunmamakta. Konu ile ilgili bir çözüm bulunduğunda sizlere bilgi vereceğiz.