Daha Hızlı ve Çok Daha Uzun Menzilli Bluetooth 5 Onaylandı!

Bluetooth-5

Bluetooth Special Interest Group bugün, Bluetooth 5 standardının resmen kabul edildiğini ve bu da üreticilerin cihazlarını kendi cihazlarına ekleyebilecekleri anlamına geldiğini duyurdu.

teknik destek <

Yeni nesil Bluetooth standardı, daha uzun menzil, daha hızlı, daha geniş bir yayın kapasitesi ve diğer kablosuz teknolojilerle daha iyi birlikte çalışabilirlik özellikleri sunuyor.

Mevcut Bluetooth 4.2 protokolüne kıyasla, Bluetooth 5 dört kat aralık, iki kat hızlı ve yayın mesajı kapasitesinin sekiz katına sahiptir ve tüm ev kapsamını ve bağlı cihazlar arasında daha güvenilir bağlantı sunuyor.

“Bu, tamamen ev ve bina kapsama alanlarının yanı sıra açık hava, endüstriyel ve ticari uygulamalar için yeni kullanım öykülerinin gerçekleşmesi anlamına geliyor: Bluetooth 5’in piyasaya sürülmesi ile IoT geliştiricilerinin ve tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirmeye devam ediyoruz. Bluetooth’un temelinde yatan şeylere sadık kalarak, basit, güvenli, bağlanabilirlik için küresel kablosuz standartlarını koruyoruz.”

Bluetooth 5’i benimseyen cihazlar iki ila altı ay içinde piyasaya çıkacak. Yani Apple’ın 2017’de piyasaya sürmeyi planladığı yeni nesil ürünler, iPhone 8’de dahil olmak üzere Bluetooth 5 desteği sunabilir.

müşteri hizmetleri