Dokunmatik Hastalığı Sebebiyle Apple Yeni Bir Dava İle Karşı Karşıya

img_0794

Birkaç ay önce iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları bir donanım kusurunu raporlamışlardı. “Dokunmatik Hastalığı” denilen kusurla ilgili şikayetler bugüne artarak devam etti.

teknik destek

Apple bu kusurdan kaynaklı sorun yaşanan cihazları tamir etmeyi reddetmişti. Bu sebeple Apple davalık oldu. California ve Utah’ta açılan davalara destek oldukça fazla.

Dokunmatik Hastalığı, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’larda görülen, ekranın tepki vermemesi ve ekranın üst kısmında titreyen gri bir çizginin çıkması durumu. iPhone 6’da rastlansa da yoğun olarak iPhone 6 Plus’ı ilgilendiren bir sorun. “Dokunmatik IC” denetleyici yongalarını etkilediği için ekranı değiştirmek yeterli değil. Apple, soruna yeni telefon satarak çözüm buluyor.

Apple, bu sorundan etkilenen iPhone 6 Plus’ı değiştirmek için 329 $ talep ediyor. Tabi bunu bir anakart problemi gibi düşünüyor. Yani kusuru kabul etmiş değil. 1 gün ile 1 hafta arasında değişim süresi veriyor.

Apple, hala kusurunu kabul etmediği için açılan davalarda her geçen gün destek sayısı artmakta. Kaliforniya’daki mahkeme dosyasında 10.000 kişinin bilgileri mevcut. Avukatlar 10.000 kişi ile temas ederek mağdurları bu davanın kanıtı olarak kullanmışlar. Avukat Richard McCune, bir çok davacıyı ve üç ayrı hukuk firmasını da işin içine sokarak Apple karşı güncelleştirilmiş bir dava açtı.

Federal Yargıç Larson O’Brien Stephen Larson’un da mağdur olması davayı güçlendiriyor. Muhtemelen bu dava olumlu sonuçlanacak ve Apple ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Apple’ın dava sonucuna göre iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ları geri çağırması gündemde.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!