İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

D&R Mağazaları TveK Mağazalarına Dönüşecek

Amazon’a satılacağına kesin gözüyle bakılan Doğan Holding’in elinde bulunan D&R mağazaları TveK mağazalarına dönüşecek. 

Geçtiğimiz haftalarda medya grubunun Demirören Grubu’na satışını tamamlayan Doğan Holding şimdi de tüm Türkiye’de mağazaları bulunan ve milyonlarca kişinin ziyaret ettiği D&R mağazalarının satışını gerçekleştirmek için Turkuvaz grubuyla görüşmelere başladı. 

Kitap ve elektronik ürün satışlarının gerçekleştiği D&R’ın Amazon’a satılacağı düşünülüyordu. Ancak Doğan Holding’den yapılan açıklamada D&R’ın satışı için Turkuvaz grubuna satışında ön protokol imzalandı. 

Turkuvaz Medya Grubu’nun bünyesinden bulunan ve Haziran 2017’de faliyete geçen TveK çok kısa sürede 67 ilde 132 mağaza ulaştı. TveK mağazalarında kitaptan teknolojiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok alanda ürün satışı yapılıyor. D&R mağazalarının da Turkuvaz tarafından satın alınmasıyla birlikte birer TveK mağazalarına dönüşmesi bekleniyor. 

Doğan Holding Açıklama Yaptı!

Konuyla ilgili olarak Doğan Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı. Açıklamada Doğan Holding; 

“Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (“D&R”) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi’nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir “ön protokol” imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.” denildi.