İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyada En Ucuz iPhone Nerelerde Satılıyor? İşte Cevabı!

Apple üst segment akıllı telefon üreticilerinden birisi. Eğer ABD dışında yaşıyorsanız iPhone satın alırken kesinlikle daha fazla ödemeniz gerekiyor. Öyle ki son fiyat raporlara göre Brezilya ve Endonezya gibi ülkelerde ABD’ye göre %156 oranında daha pahalı iPhone 6 satışı yapılıyor.

teknik destek

Açıklanan bu raporda oldukça şaşırtıcı sonuçlar yer alıyor. iPhone satın almak istediğinizde ülke fiyatlarını ABD ile karşılaştırdığınızda anormal oranda pahalı satışların yapıldığı görülebilir. Brezilya, Hindistan, İsveç, Danimarka veya İtalya’da iPhone satın almak oldukça pahalı diyebiliriz. Özellikle de bu ülkelerde diğer ülkelerde fiyatı düşen iPhone modelleri yine yüksek fiyatlardan satılıyorlar.

Şu anda Brezilya’da 16 GB iPhone 6’nın satış fiyatı 1.254 dolar. Yani yaklaşık olarak 3.750 TL. Fiyatı ülkemizle karşılaştırdığımızda arada büyük bir fark diyebiliriz. Şu anda 16 GB iPhone 6’nın ülkemizdeki satış fiyatı 2.699 TL.

Tam listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu noktada belirtmek isterim ki Türkiye listede yer almıyor. Ancak yer alacak olsaydı ikinci sıraya oturacağı açık. İkinci sırada yer alan Endonezya’da iPhone 6’nın satış fiyatı 865 dolar, yani yaklaşık olarak 2.579 TL.

iPhone-Dunya-Fiyatlari

Tablodan da anlaşılacağı üzere bugün dünyanın herhangi bir yerinden iPhone 6 satın alacağım diyorsanız tercihinizi ABD, Hong Kong, Japonya, Güney Afrika veya Singapur’dan yana kullanın. Bu ülkeler sırasıyla dünyanın en ucuz iPhone 6’sının satıldığı yerler ve hepsinden de öte diğer iPhone modelleri de bir o kadar ucuz. Buna iPhone 6s’de dahil ki muhtemelen iPhone 7’de dahil olacak.

müşteri hizmetleri