Dünyanın En İnovaktif Şirketi Apple

İnovaktif Şirketi Apple

iPhone X, geçtiğimiz Eylül ayında Premium segmentte tanıtılan bir ürün olmuştur. Geliştirmeciler için oluşturulmuş olan artırılmış gerçeklik platformu ARKit ve birçok ürünü Apple’ın artık yeni bir unvan kazanmasını sağladı. İnovaktif Şirketi Apple oldu. Dünyanın en değerli markası konumunda yer alan Apple, başka bir kategoride de liderlik elde ediyor. Apple artık dünyanın en inovaktif 50 şirketi arasında listenin ilk sırasında yer almayı başarmış durumdadır.

teknik destek

Apple, geçtiğimiz yıl bu sıralamada dördüncü sırada yer alıyordu. Fakat bu yıl başarılı bir gelişme gösterdi ve liderliği göğüslemeyi başardı. Bu sıralamada 36 kategoride toplam 350 şirket aday oldu. Sıralamayı ise Fast Company açıkladı.

İnovaktif Şirketi Apple oldu

Aslında Apple’ın bu unvanı almasının arkasında birçok nedenin yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle firmanın teknolojiyi, kullanıcı ihtiyaçları, deneyimi ve yaratıcılık ile birleştirmesiyle öncü bir şirket konumuna geldiği görülmektedir. Apple bu şekilde kullanıcılarından da büyük alkış topladığını söyleyebiliriz. Fast Company’e göre Apple, ARKit ve iPhone X’in yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadığı satış patlamasıyla beraber ülkenin her yerinde kullanılan AirPod’lar ve en fazla satan akıllı saat unvanına sahip olan Apple Watch Series 3 ile bu unvanı elde etmeyi başardı.

Aynı zamanda Fast Company’e göre Apple, çip geliştirme çalışmaları, kamera teknolojisindeki ilerlemesi ve farklı yazılım çalışmalarıyla bu alanda son derece etkili olmayı başarmıştır. Fast Company’e göre yapay zeka alanında Amazon ve Google’dan gelen rekabete nazaran Apple büyük adımlar attı. Bu adımları ise şirkete inovasyon alanında gelişme kaydetme imkanı sundu.

müşteri hizmetleri