Dünyanın En Popüler Akıllı Saati Apple Watch Oldu!

Apple Watch

Araştırma şirketi IDC’nin MacRumors ile paylaştığı verilere göre Apple Watch, yılın son çeyreğinde önemli bir farkla Nisan-Haziran döneminde yaklaşık yüzde 49.6 pazar payıyla dünyanın en popüler akıllı saati oldu. Başka bir deyişle, Apple Watch, Haziran çeyreğinde sevkiyatı yapılam tüm akıllı saatlerin yarısından fazlasını oluşturdu.

teknik destek

IDC, çeyrekte Apple Watch’un sevkiyat sayısının 3.4 milyona ulaştığını ve Samsung’un tahminen 800.000 akıllı saatin üstünde bir satış gerçekleştirdiğini tahmin ediyor. Garmin, 600.000 sevkiyat rakamıyla üçüncü sırada yer aldı.

2017 Akıllı Saat Sevkiyatları

Strategy Analytics, Apple Watch’un sevkiyatlarının son çeyrekte, 600.000 daha düşük ve toplamda 2.8 milyon adet olduğunu tahmin ettiğinden analiz firmalarının tahminleri arasında açıkça bir miktar tutarsızlık var.

Apple, iPhone’larda, iPad’lerde ve Mac’lerde olduğu gibi Apple Watch satışlarının rakamlarını resmi olarak paylaşmıyor. Bunun yerine, giyilebilir ürünlerini Apple TV, AirPods, Beats, iPod ve diğer aksesuarları ile birlikte “Diğer Ürünler” kategorisi altında topluyor.

Apple, Haziran çeyreğinde”Diğer Ürünler” kategorisinden 2.7 milyar dolarlık gelir elde etti. Bu rakam, yıllık bazda yüzde 23’lük büyümeyi temsil ediyor.

Ağustos başında yapılan 2017 mali yılı üçüncü çeyrek görüşmelerinde Apple’ın CEO’su Tim Cook, Apple Watch sevkiyatlarının Haziran çeyreğinde yüzde 50 oranında arttığını söyledi.

Dünya genelinde üç aylık akıllı saat sevkiyatı toplamı, Fossil tarafından yapılan 300.000’lik sevkiyatta dahil toplam 6.9 milyon adet oldu. IDC, akıllı saatleri, cihaz üzerinde üçüncü taraf uygulamaları çalıştıran saatler olarak tanımladığını söyledi.

IDC’nin verilerine göre, Apple’ı giyilebilir ürünler pazarında 100.000 sevkiyat ile Çinli şirket Xiaomi takip ediyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.