İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu Sıralamasında iPhone 6s İlk Sırada!

Araştırma şirketi Strategy Analytics’in son duyurduğu verilere göre, Apple şu anda dünya çapında en çok satılan iki akıllı telefonun üreticisi konumunda. iPhone 7 lansmanı öncesi gelen bu araştırma sonuçları bu yönü ile kritik önem taşıyor diyebiliriz.

teknik destek

Artık iki yaşında olan iPhone 6, 2016 yılının ikinci çeyreğinde 8.5 milyon sevkiyat rakamını görürken, yine yılın aynı çeyreğinde iPhone 6s 14.2 milyon sevkiyat rakamına erişmiş durumda. Her iki modelde 2016 yılının en çok satılan akıllı telefonu oldular.

iPhone-6s-akilli-telefon-siralamasi

Strategy Analytics araştırma raporunu paylaşırken, iPhone 6s’in üçüncü çeyrekte de yani şu an itibariyle zirvede yerini koruduğunu ima ediyor. Her ne kadar 6s ilk sırada yer alıyor olsa da yarın lanse edilecek olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sonrası işlerin değişeceği açık. Özellikle de 9 Eylül’de ön siparişe sunulması beklenen iki cihazın, satışına başlanılması ve ön sipariş teslimatlarının yapılmasıyla birlikte zirveye yerleşecekleri tahmin ediliyor.

Listedeki en dikkat çeken akıllı telefon ise Samsung’un yeni Galaxy S7 Edge’si. Üçüncü sıraya bu modeli yerleşelebilen Samsung, Apple karşısında yine geri planda kalmış durumda. Samsung bu listeyi Note 7 ile genişletme derdindeydi ama peş peşe patlayan Note 7’lerin satışını durdurması ve satılan akıllı telefonlarını da geri çağırması ile bunun da artık bir hayalden öteye geçemeceği bir gerçek. Öyle ki bazı analistlerin tahminine göre Samsung’un bu hareketi şirketin 1 milyar ile 5 milyar dolar arasında kayıp yaşamasına sebep olabilir. Elbetteki bu kayıp doğrudan Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ına yarayacak gibi bir izlenimde söz konusu.

teknik destek