Dünyanın İlk ve Tek 1 Trilyon Dolarlık Şirketi: Apple!

Dünyanın İlk ve Tek 1 Trilyon Dolarlık Şirketi: Apple!

Apple, şirket hisse büyüklüğü ile hisse senedi fiyatının çarpılmasıyla hesaplanan piyasa değeriyle 1 trilyon dolarlık değere erişti. Böylelikle Apple, dünyanın ilk ve tek trilyon dolarlık halka açık şirketi oldu.

teknik destek <

Apple’ın hisse değeri an olarak 206 doların üzerinde işlem görüyor. Bu hisse değeri, şirketi büyük bir başarıya taşıdı. 20 Temmuz 2018 tarihiyle Apple, 4.829.926.000 adet hissesi alındığında 1 trilyon dolarlık piyasa bonosuna sahip oldu.

Google, Microsoft, Amazon ve Apple gibi şirketler dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi olmak için yarışa tutuşsalar da bunu ilk başaran şirket Apple olsa da bu firma için büyük bir önem taşımıyor.

Dünyanın İlk ve Tek 1 Trilyon Dolarlık Şirketi: Apple!

Apple’ın hisseleri, şirketin rekor kırmayı başaran 2018 mali yılı 3. çeyrek dönemine ait olan verileri geçtiğimiz günlerde açıklayarak büyük değer sahibi olmuştu. Dev şirket, üç aylık süreçte 53.3 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

Apple’ın ilk 1 trilyon dolarlık şirket olmasının kaynağında değer üretmeyi başaran teknolojileri üretmesi yatıyor. 2003 senesinden beri iPad ve iPhone gibi değer üreten cihazlarla Apple’ın popülerliği artış gösterdi.

müşteri hizmetleri

6 Comments

  1. İçi boş şişirme şirketler topluluğu. USA allayıp pullayıp insanlara hayal satıyor. Yeteri kadar altın rezervi bile olmayan piyasayı kağıt ile yöneten haydut devletin işe yaramaz kirli piyasa oyunları

Comments are closed.