İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Düştüğü Gölün Dibinden 1 Yıl Sonra Çıkartılan ve Hala Çalışan iPhone 4!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’tan önce su değerli iPhone’lar için son derece tehlikeliydi ama bu seferki haberimiz oldukça farklı diyebiliriz.

Michael Guntrum adında buz balıkçılığı yapan adam 2015 Mart ayında iPhone 4’ünü üstü buz kaplı göle düşürdü. iPhone 4’ü komple kaplayan bir kılıf mevcuttu ve bu kılıfla beraber göle düştü. Aradan geçen 1 yılın ardından ise ilginç bir gelişme yaşanadı.

Göl dibinde hazine avcılığı yapan Daniel Kalgram bir gün metal dedektörü ile arama yaparken, dedektörü gölün dibinde, çamurun içinde yaklaşık altı santim bulunan bir şeyi buldu. Özverili bir kurtarma operasyonu yapan Daniel sonunda bir telefona ulaştı.

İlk başta bir şey anlamayan Daniel, telefonun çamurunu temizledikten sonra olayın farkına vardı. İki gün boyunca iPhone 4’ü pirinçte bekleten Daniel, cihazı şarja taktıktan sonra mucizevi bir şekilde iPhone’un çalıştığına şahit oldu.

iphone_4

Çalışan iPhone’dan kısa süre sonra eski sahibinin bilgilerini bulan Daniel, Michael Guntrum’a ulaşarak iPhone 4’ünü bulduğunu haber verdi. Yaşananlar karşısında şok olan ve BuzzFeed’e konuşan Michael, olayın güzemli olduğunu söylüyor.